روزیاتو/ علی پهلوان خواننده، آهنگساز و ترانه سرای ایرانی-استرالیایی که در دهه هشتاد با گروه آریان بسیار پرطرفدار بود به سوالات طرفداران خود در مورد این که چرا دیگر نمی خواند پاسخ داده است.

پهلوان در یک پست اینستاگرامی در مورد اینکه چرا دیگر نمی خواند گفته است: «خوندم و باز هم می خونم. بعد از آریان سه تا آهنگ دادم بیرون. آهنگ ناب سال ۲۰۱۸ برنده ی جایزه ی بین المللی آهنگسازی شد». وی در پاسخ به سرنوشت گروه آریان نیز چنین توضیح داده است: «آریان بعد از آلبوم خداحافظ، خداحافظی کرد چون مدت دو سال هیچ کاریش مجوز نمی گرفت، هیچ شهرستانی نمی تونست کنسرت بده، از دست مدیر برنامه اش کاری بر نمی اومد، اختلاف نظر بین اعضاش خیلی زیاد شده بود. من هم بعد از اینکه مطمئن شدم تلاش هام بی فایده است از ایران رفتم».

علی پهلوان در مورد اینکه آیا به ایران باز می گردد یا نه نیز گفته است که شرایط برای این کار فعلاً مهیا نیست و در مورد کارهای جدید خود نیز گفته که مشغول کارهای جدید بوده که در پست هایش گاهگاهی در مورد آن ها می نویسد. این عضو اصلی سابق گروه آریان در مورد اینکه چرا دیر به دیر کارهای موسیقایی منتشر می کند نیز گفته است: «چون هزینه اش زیاده و متاسفانه درآمدش خیلی خیلی کم. اگر همه از یوتیوب، اسپاتیفای، اپل موزیک و … استفاده کنن، ممکنه که هزینه هاش برگرده ولی در حال حاضر بیشتر مردم از منابعی استفاده می کنند که برای من هیچ درآمدی نداره».

علی پهلوان متولد ۱۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در شهر تهران است و در سال هفتاد و هشت با تشکیل گروه آریان در کنار پیام صالحی که هم خدمتی او بود، به یکباره به شهرت رسیده و گروه آن ها به یکی از اولین و معروف ترین گروه های پاپ ایرانی پس از انقلاب تبدیل شد. محمد رضا گلزار از دیگر اعضای غیرثابت این گروه بود که عضویت در گروه آریان باعث شهرت بیش از پیش وی و ورود به عرصه بازیگری شد. این گروه به طور رسمی پنج آلبوم منتشر کرد و علاوه بر فروش ۵ میلیون نسخه از این آلبوم ها، بیش از ۴۰۰ اجرای زنده در ایران و دیگر کشورهای جهان نیز برگزار کرد. گروه آریان در نهایت در سال ۱۳۹۳ به دلایل متعددی منحل شد و دیگر فعالیت گروهی از آن ها دیده نشد. علی پهلوان اکنون ساکن شهر سیدنی در استرالیاست و برادر او به نام امیر پهلوان نیز در ایران در عرصه بازیگری و کارگردانی فعالیت می کند. او فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع با گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم هاست. 

 
   
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar