logo
  1. جذاب ترین ها
موسیقی

چهارمین جایزه افشین یداللهی برندگانش را شناخت/ تجلیل از فرزاد فرزین و سیامک عباسی

منبع
صبا
بروزرسانی
چهارمین جایزه افشین یداللهی برندگانش را شناخت/ تجلیل از فرزاد فرزین و سیامک عباسی

صبا/ اختتامیه چهارمین جایزه ادبی افشین یداللهی شب گذشته ۳۰ بهمن با اجرای مژده لواسانی و همت «خانه ترانه» با حضور برگزیدگان و فعالان حوزه ترانه و موسیقی در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.

روزبه بمانی دبیر جایزه و رییس هیات داوران در ابتدای مراسم با اشاره به اینکه سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی چهارمین جایزه افشین یداللهی برگزار نشد و با یک سال تاخیر امسال شاهد برگزاری این جایزه هستیم، گفت: برنامه ریزی برای برگزاری چهارمین جشنواره به صورتی که شاهد بودید به اوایل پاییز برمی‌گردد، آن زمان به دلیل شرایط واکسینسیون عمومی امید روزهای بهتری را داشتیم و اگر احتمال شیوع موج جدید کرونا را می‌دادیم برای سلامت حال شما هم که شده به برگزاری این دوره از جایزه اقدام نمی‌کردیم و امیدوارم کسانی که در سالن حاضر هستند از این بیماری محفوظ باشند.

وی افزود: چهارمین جایزه ادبی افشین یداللهی خوشبختانه با حضور شرکت کننده‌هایی برگزار شد که انتخاب را برای داوران بسیار سخت کرده بود، شاید تفکیک نفر اول با نفر چهار سخت‌ترین کار برای داوران بود زیرا سطح کیفی شرکت کننده در این جایزه در مقایسه با سال‌های گذشته بسیار بالاتر بود.

بمانی در پایان درباره فعالیت ترانه‌ سراهای برگزیده عنوان کرد: امیدوارم ترانه تمامی ترانه سراهای حاضر در این جایزه توسط خواننده اجرا شود و راه رساندن این ترانه‌ها به گوش و جان مخاطب باز شود، زیرا ترانه تا اجرا نشود صرفا یک پیشنهاد است. خوشحال هستم که می‌بینم و می‌شنوم ترانه برگزیدگان و شرکت کننده‌های سه دوره گذشته جایزه ادبی افشین یدللهی توسط خواننده اجرا شده است و مخاطب با آن‌ها به خوبی ارتباط برقرار کرده است.

مهدی ایوبی دبیر اجرایی چهارمین جایزه افشین یداللهی در ادامه بیان کرد: چهارمین جایزه ادبی افشین یداللهی از نظر آثار ارسالی در بخش «یک خاطره از فردا» با شکسته شدن رکوردها در سال‌های گذشته همراه بود، بیش از ۴۰۰ شرکت کننده در بخش مکتوب عاشقانه شرکت کرده بودند که با داوری حسین غیاثی، حامد ابراهیم پور و احسان گودرزی نامزدها و نفرات برگزیده انتخاب شدند.

وی افزود: در بخش آثار اجرا شده با ۱۰۰ شرکت کننده همراه بودیم که با داوری سیامک عباسی، رستاک حلاج و مهرداد نصرتی برگزیدگان مشخص شدند.

بخش رقابتی «یک خاطره از فردا»: آثار ارسالی ترانه سراهای جوان
در ادامه با حضور داوران و عباس سجادی ترانه سرای پیشکسوت، جایزه افراد برگزیده در بخش «یک خاطره از فردا» ترانه‌های ارسالی-آثار مکتوب عاشقانه اهدا شد که از بین داوران تنها حامد ابراهیم پور و احسان گودرزی حضور داشتند.

در این بخش پیمان طالبی مقام سوم، سید سعید صاحب علم مقام دوم و نگین عسگری مقام اول را کسب کرد.

رستاک حلاج خواننده و ترانه سرای موسیقی پاپ که داوری ترانه‌های اجرا شده چهارمین جایزه ادبی افشین یدالهی را هم بر عهده دارد، در این قسمت از برنامه به اجرای دو قطعه «پاییز سال بعد» و «دانشگاه» پرداخت.


جایزه نفرات برگیزده بخش «یک خاطره از فردا» ترانه‌های ارسالی-آثار مکتوب اجتماعی با حضور دو تن از داوران، احسان گودرزی و حامد ابراهیم پور به همراه میثم یوسفی ترانه سرا موسیقی پاپ اهدا شد. در این بخش سید علیرضا ذوالفقاری مقام سوم، علیرضا ناظمی مقام دوم و پوریا نره‌ای مقام اول را کسب کردند.

آخرین جایزه بخش رقابتی جایزه در بخش آثار اجرا شده با حضور سیامک عباسی، رستاک حلاج، مهرداد نصرتی و محمد حاتمی بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر به برگزیدگان اهدا شد. قطعه «چارخونه» با ترانه سپیده حافظی و آهنگسازی یاشار یاوری مقام سوم، قطعه «هزارتو» با ترانه و آهنگسازی امیرحسین محمدی مقام دوم و قطعه «سرکش» با ترانه نگین عسگری و آهنگسازی سودابه رضا بیک مقام اول را به خود اختصاص داد.

بخش «یک خاطره از امروز»: قدردانی از پدیدآورندگان موسیقی

در ادامه از برگزیدگان بخش «یک خاطره از امروز» با حضور روزبه بمانی، مهدی ایوبی، بهرنگ علوی بازیگر و محمد رحمانیان پیشکسوت تئاتر تجلیل شد. در این بخش از فعالیت‌ها و زحمات فرزاد فرزین و سیامک عباسی و گروه موسیقی «دوباره» (خاطره کریمی و احسان گودرزی) در دو سال گذشته قدردانی شد.

جلسه با قدردانی از شهریار قنبری ترانه سرای پیشکسوت در بخش «یک خاطره از دیروز» خاتمه یافت.

جایزه ادبی افشین یداللهی هر سال با هدف ارتقای سطح کیفی ترانه‌‌ قطعه‌های موسیقی‌ و ایجاد انگیزه برای رقابت در میان ترانه‌سراهای جوان، همچنین برای حفظ یاد و خاطره‌ زنده یاد افشین یداللهی در سه بخش «یک خاطره از فردا»، «یک خاطره از دیروز» و «یک خاطره از امروز» برگزار می‌شود. بخش «یک خاطره از دیروز» در این جایزه رقابتی نیست و به نکوداشت یک ترانه‌سرای پیشکسوت اختصاص دارد.

رییس هیات داوران و دبیر چهارمین جایزه ادبی افشین یداللهی روزبه بمانی بود که در کنار حسن علیشیری قائم مقام دبیر جایزه، مهدی ایوبی دبیر اجرایی جایزه و علی ایلیا مدیر روابط عمومی، وظیفه برگزاری بزرگداشت و یک جشنواره مستقل و تخصصی در حوزه ترانه با هدف کشف استعدادهای جوان در حوزه ترانه سرایی را بر عهده داشتند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar