نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
موسیقی

فرزند پرورشگاه چگونه رهبر ارکستر شد؟

منبع
تسنيم
بروزرسانی

تسنیم/ نصیر حیدریان که سال‌های کودکی را در مدرسه شبانه‌روزی می‌گذراند، به جایی می‌رسد که در معتبرترین دانشگاه‌های اروپا به عنوان استاد، مشغول تدریس موسیقی کلاسیک می‌شود.

65 سال پیش او را در مقابل سردرِ دانشگاه تهران پیدا می‌کنند؛ بی هیچ نام و نشانی. سال‌ها در مدرسه شبانه‌روزی می‌ماند. مدرسه‌ای که تا 13 سالگی حتی از محوطه‌اش هم خارج نمی‌شود. سخت تلاش می‌کند و برای رو به جلو رفتن، می‌جنگد.

 موسیقی راهِ رستگاریِ اوست. وارد هنرستان موسیقی می‌شود و با رهنمون‌های اِولینِ باغچه‌بان مسیر پیشرفت را در پیش می‌گیرد و نوازندگی ترومبون، او را برای تحصیل به اتریش می‌کشاند.

در دانشگاه رهبری ارکستر می‌خواند. آنقدر مسط به موسیقی کلاسیک می‌شود که 25 سال در کسوت استادی دانشگاه گراتس اتریش تدریس می‎کند.

کارنامه نصیر حیدریان ثابت می‌کند که باید جنگید و پیروز شد؛ حتی اگر سرنوشت در مسیرت سنگ‌ها انداخته باشد. نصیر حیدریان جنگید و امروز پیروزِ جدال با سرنوشت است. او خود را از صفر به هرآنچه می‌خواست رساند.

پای صحبت‌های نصیر حیدریان نشسته‌ایم تا از خودش و کارهایش برایمان بگوید. تیزرِ گفت‌وگو با این رهبر ارکستر را در اینجا می‌بینید. متن کامل گفت‌وگو به زودی منتشر خواهد شد.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره