آنا/ «فضل‌الله دهقان»، پیشکسوت موسیقی مازندران و سرپرست گروه موسیقی مازندرانی «نیما» گفت: جشنواره موسیقی جوان یکی از این جشنواره‌های است که من سال‌ها داوری بخش‌های مختلف آن را داشتم، چه زمانی که کرونا بود و اجراها به صورت مجازی صورت می‌گرفت و ما داوری می‌کردیم و چه قبل‌تر از آن که به شکل حضوری داوری کارها را بر عهده داشتیم.

این متخصص و پیشکسوت ساز کمانچه با بیان اینکه این جشنواره دارای بخش‌های مختلف اقوام، نواحی، کلاسیک و ایران است،‌عنوان کرد: جشنواره جوان به این صورت است که تا زمان برپایی، اسامی داورها را اعلام نمی‌کنند البته از روند امسال خبر ندارم.

دهقان در ادامه با بیان اینکه درباره برپایی جشنواره‌ها در این ایام نظرات متفاوتی وجود دارد، تصریح کرد: برخی معتقدند که کاملا باید ایستاد و کار نکرد و برخی دیگر می‌گویند که موسیقی و همه حوزه‌های زندگی باید جریان خود را داشته باشند، به هرحال چراغ موسیقی نباید خاموش بماند.

وی با اشاره به اینکه همیشه اطرافش مملو از نت و کار و قطعات جدید است،‌ گفت: هیچوقت بیکار نیستم، در حال حاضر هم مشغول کار هستم، البته گاهی کارمان بازتاب بیرون ندارد، مثلا مشغول نگارش کتابی هستیم یا ضبط قطعه‌ای و سایر هنرمندان هم همینطور هستند. این روزها هم  به نوبت تک قطعه ضبط می‌کنیم و با گروه موسیقی‌مان تمریناتی داریم، گروه هم بیشتر در اتفاقات فرهنگی و دانشگاهی اجرا می‌رود و منبع درآمدشان عموما از کلاس‌ها یا کارهای دیگر است.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar