برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

رونوشت استوارنامه سفیر جدید چین به وزیر خارجه تقدیم شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
رونوشت استوارنامه سفیر جدید چین به وزیر خارجه تقدیم شد

ایسنا/ سفیر جدید جمهوری خلق چین در تهران رونوشت استوارنامه خود را به حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان تسلیم کرد.

تسلیم استوارنامه سفیر جدید چین در تهران به امیرعبداللهیان

«زونگ پی‌وو» سفیر جدید چین در ایران امروز (چهارشنبه) در آغاز ماموریت خود در ایران، در دیدار با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.
امیرعبداللهیان ضمن خوشامدگویی و آرزوی موفقیت برای سفیر جدید چین در این ماموریت مهم، از تلاش‌های سفیر سابق چین برای پیشبرد روابط تهران و پکن به نیکی یاد و ابراز اطمینان کرد سفیر جدید هم همان مسیر را در راستای تعمیق روابط و به خصوص اجرای توافقات فیمابین ۲ کشور در عرصه‌های مختلف با تلاشی مضاعف ادامه خواهد داد.
سفیر چین نیز در این دیدار با ابراز خرسندی و افتخار از شروع به کارش در جمهوری اسلامی ایران، سلام همتای چینی را به امیرعبداللهیان ابلاغ کرد. 
زونگ پی‌وو با اشاره به سفر روسای جمهور ۲ کشور به تهران و پکن، روابط فی‌مابین تهران و پکن را دارای ۲ ویژگی عمق و طول تاریخی و وسعت با سابقه‌ای ۲۰۰۰ ساله توصیف و تاکید کرد رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه چین اهتمام ویژه‌ای برای تعمیق و توسعه همه‌جانبه روابط با ایران در چارچوب سند جامع مشارکت راهبردی دارند.

چانگ هوآ، سفیر پیشین چین در ایران نیز از بهار سال ۱۳۹۸ به عنوان سفیر جمهوری خلق چین در تهران فعالیت کرده بود و پس از حدود پنج سال، در اوایل فروردین سال ۱۴۰۳ با پایان ماموریتش در تهران، به پکن باز گشت و از آن جا راهی عربستان شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر