logo
  1. برگزیده
سیاسی

جزئیات جلسه پوتین با حضور سفیر ایران در پی حادثه بالگرد رئیس‌جمهور

منبع
ايرنا
بروزرسانی
جزئیات جلسه پوتین با حضور سفیر ایران در پی حادثه بالگرد رئیس‌جمهور

ایرنا/  ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در پی حادثه بالگرد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، ضمن دعوت از سفیر کشورمان در مسکو به دفتر کار خود در کرملین، ابعاد این حادثه را بررسی کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه بامداد دوشنبه ضمن اعلام این خبر، درباره جزئیات این جلسه به ایرنا گفت: آقای پوتین رئیس‌جمهوری روسیه با وجود تعطیلی روز یکشنبه در این کشور، ساعت ۲۲ شامگاه یکشنبه جلسه‌ای با حضور مسئولان ارشد حوزه‌های دفاعی و امنیتی این کشور برگزار کرد که بنا به دعوت صورت گرفته،‌ اینجانب به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در این جلسه حضور داشتم.

کاظم جلالی افزود:‌ در این جلسه که با حضور رئیس‌جمهوری روسیه برگزار شد، آندری بلوسف وزیر دفاع، سرگئی شویگو دبیر شورای امنیت ملی، ارتشبد والری گراسیموف رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح، الکساندر کورنکوف وزیر شرایط اضطراری،‌ ایگور لویتین دستیار ویژه رئیس‌جمهوری و یکی از مسئولان ارشد سازمان امنیت فدرال این کشور نیز حضور داشتند.
سفیر ایران در مسکو گفت: در این جلسه ابتدا آقای پوتین خطاب به من گفت که ما از وقوع حادثه برای بالگرد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، بسیار ناراحت شدیم و هر کاری که برای کمک لازم باشد را انجام می‌دهیم.

به گفته وی، پوتین در این جلسه گفت که ما در این زمینه خیلی نگران و ناراحت هستیم. حتما پیام من را به رهبر معظم انقلاب منتقل کنید که هر کاری لازم باشد ما آمادگی داریم انجام دهیم.

آمادگی برای اعزام هواپیماها و بالگردهای روسیه
به گفته وی، رئیس‌جمهوری روسیه در این جلسه اعلام کرد که این کشور ۲ فروند هواپیما را برای پرواز آماده کرده است که با ۵۰ نفر از بهترین نیروهای ما با تجهیزات کامل و کوهنوردان آموزش دیده وارد منطقه وقوع حادثه شوند.
جلالی ادامه داد: در این جلسه اعلام شد که این دو هواپیمای که حامل بالگرد هم هستند، آماده پرواز هستند.
به گفته وی، علاوه بر این، دو فروند بالگرد روسیه نیز آماده هستند صبح روز دوشنبه از ارمنستان برای کمک به عملیات امداد بپیوندند که این بالگردها با توانمندی بسیار بالا، قادر به امدادرسانی خواهند بود.
سفیر ایران در مسکو گفت: ‌رئیس‌جمهوری روسیه در این جلسه از من جزئیات حادثه را جویا شد و اینکه آیا سیگنالی از بالگرد حادثه دیده دریافت می‌شود که من هم شرایط محیطی، مه آلود بودن و وضعیت نامساعد جوی را تشریح کردم.
وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و همراهان وی، واکنش‌های گسترده بین‌المللی را در پی داشته و با ابراز همدردی و اعلام آمادگی کشورها برای کمک به عملیات امداد همراه بوده است.
بنا بر گزارش های منتشر شده، پوتین نخستین رئیس‌جمهوری بود که در روز تعطیل یکشنبه با دعوت از سفیر ایران، ابعاد مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار داده و آمادگی خود برای کمک به عملیات امداد اعلام کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر