نماد آخرین خبر
  1. مهم
سیاسی

جنجال و درگیری در میزگرد فرهنگی پزشکیان؛ فاضلی از برنامه زنده قهر کرد

منبع
آخرين خبر
بروزرسانی
جنجال و درگیری در میزگرد فرهنگی پزشکیان؛ فاضلی از برنامه زنده قهر کرد

آخرین خبر/ در مناظره میزگرد فرهنگی امشب که با حضور پزشکیان و مشاورانش محمد فاضلی و سید محمد بهشتی در حال انجام بود، در اواخر مناظره بحث داغی میان فاضلی و اسفندیاری کارشناس مناظره صورت گرفت که پس از قطع میکروفن فاضلی توسط صدا و سیما در واکنش به صحبتهای اسفندیاری فاضلی میکروفن را کند و صحنه میزگرد را ترک کرد.

فیلم لحظه شروع بحث و درگیری کلامی و ترک صحنه مناظره

واکنش پزشکیان به بحث و قهر دو کارشناس

پزشکیان در واکنش به بحث و قهر دو کارشناس گفت: من نمیگویم کار کارشناس درست بوده یا مشاور خود، بلکه اگر با هم اختلاف داریم نباید پشت تریبون بگوییم.

مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بعد ازظهر چهارشنبه (۳۰ خرداد سال ۱۴۰۳) با حضور در ششمین برنامه «میزگرد فرهنگی» شبکه دو سیما با تاکید بر اینکه شهروند درجه یک و دو نداریم، گفت: فرهنگ یعنی برخورد مهربانانه با مردم و باور من به فرهنگ دستورالعملی‌ است که حضرت علی(ع) به مالک اشتر دادند و این‌که آیا ما با مردم برخورد خشن می‌کنیم دستور پیغمبر است؟ ما حق نداریم به مردم زور بگوییم. 

پزشکیان افزود:‌ شاخص این که مسئول خوب است یا نه این است که مردم پشت سر او چه چیزی می‌گویند. با مردم نباید برخورد خشن کرد. همه مردم برای حاکمیت فرصت هستند نه تهدید.

پزشکیان: خط قرمز من اجرای سیاست‌های رهبر انقلاب است 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: هرکس نخواهد این سیاست‌ها را اجرا کند کنار می‌رود. وقتی می‌گویید رهبر انقلاب را قبول دارید باید به برنامه‌های ایشان عمل کنید. چرا در جریانات اخیر برخی به رهبری بی‌احترامی کردند؟ برای اینکه ما عُرضه نداشتیم جواب آن‌ها را بدهیم و هر مشکلی پیش آمد گفتیم آقا گفته. آقا گفته با مردم بدرفتاری کنید یا به آن‌ها زور بگویید؟ کجا آقا گفته؟ یک مورد نشان دهید تا خلافش را ثابت کنم. مثل اینکه همۀ تقصیرها برای بالاست و ما ایرادی نداریم.

وقتی پست می دهیم به آدم های خودمان می دهیم

در این مناظره سید محمد بهشتی و محمد فاضلی در این نشست پزشکیان را همراهی کردند.

پزشکیان: اگر با انصاف با مردم صحبت نکنی نه تنها مردم، بلکه خدا هم با تو دشمن میشود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما دیگر نباید شهروند درجه یک و دو داشتنه باشیم. همه در اشتغال و خدمات باید مثل هم باشند. من به‌عنوان یک حزب وقتی به قدرت می‌رسم تنها آدم‌های خودم را سر کار می‌برم و بقیه را تحویل نمی‌گیرم. عده‌ای را قبول می‌کنیم و عده‌ای را تهدید می‌بینم. تهدید زمانی به‌وجود می‌آید که نسبت به دیگران برخورد غیرمنصفانه می‌کنیم.
پزشکیان گفت: ظلم این است که تنها به آدم‌های خود پست می‌دهیم و به بقیه اهمیت نمی‌دهیم و این را در جامعه به راحتی می‌توانیم احساس کنیم.
وی بیان کرد: حق نداریم به مردم زور بگوییم و اعتقادات خود را به آن‌ها تکلیف کنیم. حق نداریم مردم را از خود ناراضی کنیم و در رابطه با قومیت‌ها و مناطق حق نداریم یکی را خوب ببینیم و یکی را بد ببینیم و این را اکنون دارند مدیران ما انجام می‌دهند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: تمام دعوا و جنگ‌ها برای دنیا است و اگر ظلم نکنیم و منصفانه برخورد کنیم این جامعه بدون مشکل می‌شود. تبعیض هست که مردم را ناراحت می‌کند و ما دعوا می‌کنیم و دعوا بر اساس نفس است.

بررسی نواقص در حوزه فرهنگی کشور توسط سیدمحمد بهشتی

سیدمحمد بهشتی، مشاور فرهنگی پزشکیان گفت: شیوه مدیریتی کشور در حوزه فرهنگ و هنر نواقصی دارد که علت آن سوء تدبیر است. قبل از دهه هفتاد میشد هر کشوری را در مقیاس کلان در قرنطینه مدیریت کرد اما بعد از دهه هفتاد مرز ها برداشته شده است.

با هر اخراجی در دانشگاه مخالف هستم 

پزشکیان: من هیچ دانشجویی رو برای اندیشیدن اخراج نمیکنم.

کنایه پزشکیان به قالیباف در خصوص نوشتن برنامه و قانون در مجلس

پزشکیان: چون نمی‌خواهیم فساد و تخلف آشکار شود، جلوی رسانه‌ها را می‌گیریم

مردم درباره ما حرف‌های خوبی نمی‌زنند
شهاب اسفندیاری، کارشناس میزگرد فرهنگی از پزشکیان پرسید آسیب‌شناسی شما از دوره اصلاحات و اینکه چه وضعیتی ایجاد شد که ما از ارزش‌ها دور شدیم؟ آیا با مفهوم انقلابیون پشیمان و شرمگین موافق هستید؟ که پزشکیان در پاسخ گفت: تحلیل این مساله ساده نیست. جبهه اصلاحات به من گفته است قبولت داریم.
وی ادامه داد: من اصولم حق و عدالت است، اما ابتدا باید اصلاحات کرد. ما با هم اختلاف داریم، زیرا شفافیت وجود ندارد. هر حزبی هم معتقد است حق با اوست. برخی بسیار تندرو هستند و به قول شهید بهشتی وقتی افرادی را دیدید که گفتید غیرمنصف هستند بدانید مسلمان نیستند. ما به جای اینکه نگاه‌ها را یکی کنیم روزبه‌روز شکاف بیشتری ایجاد می‌کنیم. مردم درباره ما حرف‌های خوبی نمی‌زنند؛ ما چه کردیم؟ اگر می‌خواهیم مملکت درست شود رسول خدا (ص) ابتدا گفت با هم پیمان برادری ببندید. ما با هم دعوا داریم و این روش درست نیست باید نکات مشترک را تقویت کنیم.
مردم باید انتخاب کنند، امام زمان (عج) چرا رفته است؟ چرا نمی‌آید؟ آیا می‌خواهید به زور مردم را به باور برگردانید؟ هر فرد دیدگاهش را بگوید و مردم انتخاب کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar