آخرین خبر/ سیدحسین نقوی‌حسینی توضیحاتی درباره نقل قول منتشر شده از وی در فضای مجازی درباره تابعیت یکی از نمایندگان مجلس ارائه کرد.

به گزارش تسنیم، سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده وارمین و سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس پیرامون موضوعات مطرح شده از وی درباره تابعیت جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: در پی شیطنت رسانه‌ای صورت گرفته از مصاحبه اینجانب که گفتم "این روزها افرادی در مورد ایرانی‌الاصل بودن آقای کریمی قدوسی بحث می‌کنند"، و این جمله را از سوی اینجانب خبر تلقی کرده‌اند و آن را بازنشر نموده‌اند. اینجانب اعلام می‌دارم که آقای کریمی قدوسی نماینده مشهد ایرانی و همانگونه که وی در صحن علنی به صراحت اعلام کرد ایرانی‌الاصل است منظور اینجانب به مباحث مطرح شده از طرف افرادی است که این روزها با حمله‌های ناجوانمردانه به نیروهای انقلابی و نمایندگان متدین و متعهد مجلس می‌خواهند افکار عمومی را از مسائل اصلی کشور منحرف و ناکارآمدی خود را پشت طرح اینگونه مسائل پنهان کنند. اینجانب به صراحت اعلام می‌کنم نماینده مشهد از نیروهای اننقلابی و نمایندگان متدین و متعهد مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است و طیف گسترده نفوذی‌ها بدانند با این شطینت‌ها نمی‌توان صورت مسائل مشکلات اقتصادی تحمیل شده، گرانی‌های لجام گسیخته و عدم مدیریت جهادی و ناکامی‌های سازش با غرب را پاک کرد.
این در حالیست که صبح امروز خبرگزاری برنا با نقل قول از «سید حسین نقوی حسینی»، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،در خصوص "اظهارنظر های برخی نمایندگان و انتقادات تندشان نسبت به یکدیگر در صحن علنی مجلس" گفته بود: مجلس محل تضارب افکار است و همه باید دیدگاه های خود را مطرح و نظرات خود را بیان کنند اما این امر اداب، اصول و چارچوب های خاص خود را دارد. در تضارب افکار نباید به شخص یا حوزه انتخابیه و یا مردمی توهین و بی احترامی شود.
او ادامه داد: همه نمایندگان از اینکه همکاران خود را مورد خطاب قرار دهند یا جملات توهین امیزی نسبت به یکدیگر بیان کنند، باید خودداری کنند.
نقوی حسینی در خصوص "اظهار نظر ها درباره نداشتن تابعیت ایرانی کریمی قدوسی" گفت: در اینکه کریمی قدوسی ایرانی است و شناسنامه ایرانی و تابعیت ایرانی دارد تردیدی وجود ندارد. بین استان خراسان و سیستان بلوچستان با کشورهای همسایه مراودات زیادی وجود داشته است. خیلی از کسانی که در ان طرف مرز بوده اند به داخل ایران آمدند و شناسنامه و تابعیت ایران را دریافت کردند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری دوره اول جمهوری اسلامی، جلال الدین فارسی کاندیدای ریاست جمهوری بود که طرفدار های زیادی هم داشت اما شورای نگهبان در بررسی هایش متوجه شد که ایشان ایرانی الاصل نیست زیرا شرط ریاست جمهوری، ایرانی الاصل بودن است اما شرط نمایندگی تابعیت ایرانی است.
او گفت: در ایرانی بودن اقای کریمی قدوسی بحثی نیست اما در اینکه ایرانی الاصل باشند بحث وجود دارد. اگر کاندیدا ریاست جمهوری شوند حتما رد می شوند اما ایشان تابعیت ایران و شناسنامه ایران دارند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید