فارس/ عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با طرح این سوال که چرا نیروهای امنیتی از 2 ماه پیش‌تر جلوی گروه‌های اغتشاشگر را نگرفتند؟ گفت: نیروهای امنیتی باید به میدان آمده و اشرار را شناسایی و دستگیر کنند.

مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی شامگاه امروز در همایش "گام دوم انقلاب" که به همت جمعیت گام دوم برگزار شد، اظهار داشت: چهل سال اول انقلاب پایان یافت و این در حالیست که از همان روزهای نخستین وعده می‌دادند که در ماه‌ها و روزهای آینده این انقلاب پایان می‌یابد.

چمران ادامه داد: عده ای در ایام گذشته در رسانه‌ها خوشحالی می‌کردند که تمام شد و بلافاصله تشکیل حکومت می‌دهیم و دنبال ربع پهلوی سینه می‌زنند و فکر می‌کنند که خبری هست و از آن ۲۵۰میلیارد دلاری که پهلوی برد چیزی به آنها می‌رسد.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی که دشمنان به خودشان امیدواری می‌دهند که انقلاب در حال افول است ما وارد دومین چله انقلاب می‌شویم و رهبر انقلاب برای این دومین چله یک مانیفست و منشور را تدوین و ارائه می‌کنند،‌ گفت: در حالی که دشمنان می‌گویند جمهوری اسلامی تا ۲۲بهمن باقی نمی‌ماند و مسائل سال ۹۶پیش آمد و تابستان داغ را پیش‌بینی کرده بودند و برای سال۹۸برنامه داشتند، و عده‌ای زودباور حتی از بین مسئولین در داخل هم باور کرده بودند‌، رهبر انقلاب وقت صرف می‌کنند و با مشورت با افراد بیانیه گام دوم را به عنوان منشور چله دوم انقلاب ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به بند اول بخش دوم بیانیه گام دوم تصریح کرد: ما این روزها امنیت را خوب می‌فهمیم و خوب می‌توانیم درک کنیم. شهیدی که امروز تشییع شد بین مردم رفته بود که بگوید ما از گرانی ناراحتیم و مردم هم ناراحتند و قشر مستضف تحت فشار است ولی عده‌ای بر این موج سوار می‌شوند.

چمران ادامه داد: این افراد حتی شاید زمان اقدامات خود را هم به دقت تنظیم کرده بودند و باید از دوستان پرسید که از کجا گیر آورده بودند. وقتی به مردم نگفته بودند و دو روز قبل هم تاکید کرده بودند که دروغ است و چنین چیزی نخواهد شد، مردم شب عید خوابیده‌اند و صبح شنیده‌اند که بنزین گران شده است.

وی با تاکید بر اینکه این حوادث که پیش می‌آید انسان می‌فهمد امنیت یعنی چه، گفت: امنیت ما امنیتی مثال‌زدنی در یک فضای کاملا ناآرام خاورمیانه است و این به برکت خون شهدا و رهبری عزیزمان به وجود آمده و باید آن را قدر بدانیم و دنبال کنیم.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در گام دوم امنیت اولین مسئله است چون همه می‌خواهند آن را از ما بگیرند گفت: این امنیت حتی در خود آمریکا هم نیست و می‌خواهند امنیت در بین ما نباشد.

وی با بیان اینکه نمی‌دانم وزارت اطلاعات ما کجاست؟ و چرا جلوی این گروه‌ها را نگرفته است‌؟ گفت: این همه داد و فریاد و رجزخوانی این موقع‌ها به درد می‌خورد و الان باید به میدان بیایند و 2 ماه قبل باید این گروه‌ها شناسایی می‌شد. در تلگرام و جاهای دیگر سازماندهی و آموزش داده شده‌اند ولی ما هم بلدیم به آنها نفوذ کنیم و چطور این کارها نشده، جای تعجب دارد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه مبنا و اصل پیشرفت یک کشور علم و دانش است‌، بیان داشت: مبنای کار ما علم و دانش است و اهمیت تخصص در اینجا نمایان می‌شود و وظیفه متخصصین به نشستن و برخاستن خلاصه نمی‌شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید