ایسنا/ محمدرضا تابش نماینده مجلس شورای اسلامی به عنوان نایب رییس کنفرانس نمایندگان مجالس آسیا-اقیانوسیه پیرامون محیط زیست و توسعه (APPCED ) انتخاب شد.

هیأت ایرانی با شرکت در جلسه و مذاکرات مطروحه که با حضور شرکت‌کنندگان از کشورهای عضو و نمایندگان نهادهای بین‌المللی برگزار شد؛ ضمن استماع سخنرانی‌ها در راستای کاهش عوارض انسانی، طبیعی و آلودگی‌های زیست محیط ‌ناشی از دخالت انسان‌ها در طبیعت پیشنهادهای مطرح کردند که مورد توجه و تائید حاضرین قرار گرفت.

در جلسه کمیته اجرایی APPCED با پیشنهاد هیات جمهوری اسلامی ایران کشور کره جنوبی به عنوان رییس بیستمین دوره APPCED انتخاب شد.

ایران به عنوان نایب رییس APPCED انتخاب شد

در ادامه حاضرین با توجه به سابقه و توانمندی محمدرضا تابش نماینده مجلس ایران وی را به عنوان نایب رییس اول APPCED، نماینده کشور مغولستان را به عنوان نایب رییس دوم و نماینده کشور لائوس را بعنوان دبیر کل کمیته اجرایی APPCED برگزیدند.

همچنین در این جلسه با پیشنهاد مغولستان و ایران مقرر شد میزبانی بیستمین مجمع عمومی APPCED در سال ۲۰۲۱ در شهر اولان باتار مغولستان و میزبانی بیست و ‌یکمین مجمع عمومی APPCED در سال ۲۰۲۳ در تهران برگزار گردد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید