فارس/ نماينده آمريکا در سازمان ملل در مصاحبه با يک روزنامه انگليسي گفت، لندن بايد موضع خود درخصوص بازگشت تحريم‌هاي ايران را به طور شفاف بيان کند.

دولت آمريکا در حال تقلا براي جلب حمايت انگليس از بازگرداندن تحريم‌هاي سازمان ملل عليه ايران است.

به نوشته خبرگزاري «اسپوتنيک»، روزنامه «تايمز» روز پنجشنبه نوشته است، کاخ سفيد از لندن اين درخواست را دارد که موضع خود را در قبال تحريم‌هاي ضد ايراني به‌صورت شفاف بيان کند.

«کلي کرافت» نماينده آمريکا در سازمان ملل در مصاحبه با اين روزنامه مدعي شد: «سوال اصلي اين است که بريتانيا به بزرگ‌ترين کشور حامي تروريسم جهان اجازه خريد و فروش سلاح خواهد داد يا خير».

کرافت در ادامه گفت: «دولت ما بارها گفته است که ايالات متحده هرگز اجازه نخواهد داد اين اتفاق رخ دهد».

واشنگتن از قبل اعلام کرده بود چنانچه در تمديد تحريم‌هاي تسليحاتي عليه ايران موفق نشود قصد دارد از يکي از بندهاي برجام که با نام‌هايي مانند «مکانيسم ماشه»، «ساز و کار حل و فصل اختلاف» يا «ساز و کار بازگشت خودکار تحريم‌ها» شناخته مي‌شود براي بازگرداندن تحريم‌هاي بين‌المللي عليه ايران استفاده کند.

«مايک پامپئو» وزير خارجه آمريکا که قرار است امروز (به وقت محلي) با حضور در سازمان ملل رسماً خواستار فعال‌سازي مکانيسم ماشه شود، به نقل از همتاي پيشين خود در کاخ سفيد مدعي شد واشنگتن مي‌تواند تمام تحريم‌هاي سازمان ملل عليه ايران را که ذيل برجام لغو شده بود، بازگرداند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar