فارس/ نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل با بيان اينکه هفته گذشته جامعه بين المللي‌حق آمريکا براي مکانيسم ماشه را رد کرد، گفت: آمريکا شانس خود را امتحان نکند، چون نتيجه اش جز تحقير چيزي نخواهد بود.

مجيد تخت روانچي سفير و نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در سازمان ملل امروز (پنجشنبه) در توئيتي نوشت: «ديروز پامپئو (وزير خارجه آمريکا) خواستار اجراي کامل قطعنامه ۲۲۳۱ شد.»
وي افزود:« ٢٢٣١ برجام را تأييد کرده و آمريکا مشارکت خود را پايان داده است. اين اقدام نقض هر دوي آنهاست.»
‏ تخت روانچي عنوان کرد: «هفته گذشته جامعه بين المللي‌حق آمريکا براي مکانيسم ماشه را رد کرد.
 آمريکا نبايد شانس خود را امتحان کند. نتيجه صرفا تحقير مجدد خواهد بود.»

«مايک پامپئو» وزير امور خارجه آمريکا بامداد امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با شبکه فاکس‌نيوز ضمن هشدار به چين و روسيه به دليل مخالفت با قطعنامه بازبيني شده واشنگتن براي تمديد تحريم‌هاي تسليحاتي ايران در شوراي امنيت تصريح کرد که ايالات متحده براي اجراي تحريم‌هاي سازمان ملل عليه ايران مصمم است.

گزارش‌هاي منتشر شده حاکي از آن است که «مايک پامپئو» امروز به نيويورک مي‌رود و رئيس شوراي امنيت را از تصميم آمريکا براي فعال کردن «مکانيسم ماشه» (اسنپ‌بک) که در قطعنامه ۲۲۳۱ ذکر شده، مطلع کند. 

رئيس جمهور آمريکا بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) در کنفرانس خبري اعلام کرد که به وزير خارجه خود گفته به سازمان ملل قصد آمريکا براي فعال کردن سازوکار بازگشت تحريم را اعلام کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar