ايرنا/ نماينده دائم روسيه در سازمان هاي بين المللي در وين تلاش آمريکا براي معرفي کردن خود به عنوان عضو و شرکت کننده برجام را بيشرمانه و بي سابقه در تاريخ سازمان ملل خواند.


ميخاييل اوليانوف روز پنجشنبه در توييت جديدي نوشت: نشانه هايي وجود دارد که آمريکا روز ۲۰ اوت (امروز) براي راه اندازي مکانيسم اسنپ بک و بازگرداندن تحريم هاي سازمان ملل در مورد ايران تلاش کند.
وي افزود: اين ساز و کار براي معامله هسته اي (برجام) طراحي شده و با قطعنامه ۲۲۳۱ شوراي امنيت سازمان ملل تاييد شده است.

نماينده دائم روسيه در سازمان هاي بين المللي در وين تصريح کرد: فقط شرکت کنندگان در برجام مي توانند اين ساز وکار را راه اندازي کنند و آمريکا مي خواهد به رغم  دستور ترامپ در مورخه هشتم مي ۲۰۱۸ براي خروج آمريکا از اين توافق بين المللي و تلاش هاي گسترده واشنگتن براي جلوگيري از اجراي اين توافق، خود را عضو برجام معرفي کند.

اوليانوف نوشت: اين اقدام در تاريخ سازمان ملل بي سابقه است. بيشرمي و ماجراجويي به حد اعلي رسيده است.  

ترامپ در ارديبهشت ماه سال ۹۷ خروج کشورش از برجام را اعلام کرد و تحريم هاي رفع شده توسط اين توافق را در دو مرحله در ۱۵ مردادماه و ۱۴ آبان ماه عليه ملت ايران بازگرداند. 

با اين وجود مقامهاي آمريکايي از جمله مايک پمپئو وزير امور خارجه آمريکا در ماههاي اخير مدعي شده اند که آمريکا همچنان در برجام حضور دارد و خواستار تمديد محدوديت تسليحاتي در مورد ايران و بکارگيري مکانيسم ماشه براي بازگرداندن تحريم هاي بين المللي عليه ايران شده اند.   

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar