ايرنا/ وزير امور خارجه آمريکا مدعي شد که واشنگتن در نامه اي درخواست فعال کردن مکانيزم ماشه را به سازمان ملل ارائه داده است و تا ۳۰ روز ديگر تمام تحريم ها عليه تهران اعمال مي‌شوند.

به گزارش ايرنا، «مايک پمپئو» در نشست خبري در سازمان ملل متحد گفت: فرآيند بازگشت تحريم ها عليه ايران شروع شده و آمريکا خواستار فعال شدن مکانيزم ماشه است.

وزير امور خارجه آمريکا با بيان اينکه فرآيند بازگشت تحريم ها عليه ايران آغاز شده است، اظهارداشت: مطمئن هستيم که مکانيزم ماشه عليه ايران عملي خواهد شد.

وزير خارجه امريکا مدعي شد که تمديد نشدن تحريم هاي تسليحاتي توسط شوراي امنيت سازمان ملل اشتباهي بزرگ بود، گفت: امريکا تمام تحريم هاي خود را عليه ايران به اجرا خواهد گذاشت.

شايان ذکر است که در نامه آمريکا به شوراي امنيت سازمان ملل متحد آمده است: مطابق بند ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱، به نيابت از دولتم مي‌نويسم که ايران بخش قابل توجهي از تعهدات خود تحت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اجرا نکرده است.

به دنبال اين اعلام  که ايالات متحده به عنوان يکي از شرکت کنندگان برجام که در بند ۱۰ قطعنامه ۲۲۳۱ مشخص شده است، انجام مي دهد، فرايند بازگرداندن اقداماتي که مطابق با بندهاي ۱۱ و ۱۲ آن قطعنامه تعليق شده است، آغاز مي‌شود.

اين در حالي است که  سه کشور فرانسه، آلمان و بريتانيا اعلام کردند که براي بازگرداندن تحريم ها عليه ايران حمايت نمي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar