مهر/ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، از مرحله آزمایشی موشک‌های کروز هوایی خبر داد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگویی از مرحله آزمایشی موشک‌های کروز هوایی خبر داد و گفت: یک موشک کروز برد بلند هم برای هواپیماها داریم که امیدواریم بتوانیم آن را به موقع به اتمام برسانیم.

وی افزود: کار برای تولید این موشک کروز برد بلند در وزارت دفاع با جدیت به پیش می‌رود و از آنجا که یک کار تحقیقاتی است، اگر با مانع فنی روبرو نشود در موعد مقرر به نتیجه خواهد رسید.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه وزارت دفاع در زمینه انواع موشک‌های کروز کار می‌کند، اظهار داشت: در نمایشگاه دفاعی ۲۲ بهمن سال گذشته هم موشک‌های کروز زمین به زمین هویزه و سومار به نمایش گذاشته شد که برد آن‌ها حدود هزار و ۴۰۰ کیلومتر است.

امیر حاتمی با اشاره به صعود ایران از رتبه بیست و سوم به چهاردهم در توان دفاعی، ادامه داد: اگر سنجش دقیقی صورت بگیرد، حتماً رتبه واقعی ما بالاتر از این رقم خواهد بود.

وی تاکید کرد: این رتبه بندی را موسسه‌های بین‌المللی بر اساس شاخص‌هایی انجام می‌دهند و قدرت رزمی کشورهای مختلف را با تطبیق داده‌ها می‌سنجند و یک رتبه‌ای را اعلام می‌کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: اما چون آن‌ها از یکسری ویژگی‌های ما مثل قدرت روحی، آموزش، تجربه و انگیزه‌های الهی رزمندگان ما اطلاع درستی ندارند نمی‌توانند با دقت این توان دفاعی را بسنجند.

امیر حاتمی درباره مشارکت وزارت دفاع در تولید واکسن کرونا هم، گفت: همکاران ما با توجه به ظرفیت‌های بالایی که در حوزه‌های علم و فناوری در اختیار دارند، کمک موثری به همکاران وزارت بهداشت می‌کنند و ما امیدوار هستیم که بتوانیم در تامین واکسن کرونا هم نقش موثری ایفا کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar