صدا و سيما/ مذاکره‌کننده ارشد آمريکا در توافق هسته‌اي ايران گفت، اقدامات دولت ترامپ به جاي ايران، آمريکا را در کل جهان منزوي کرد.
 
«وندي شرمن»، معاون امور سياسي وزارت خارجه آمريکا در دولت باراک اوباما رئيس جمهور سابق آمريکا و همچنين مذاکره کننده ارشد در توافق هسته‌اي ايران، پنج شنبه شب در مصاحبه با شبکه تلويزيوني ام اس ان بي سي گفت، اقدامات دونالد ترامپ به جاي انزواي ايران، به انزواي بيشتر آمريکا در کل جهان ختم مي‌شود.
وندي شرمن درباره فعال سازي مکانيسم ماشه ضد ايران نيز گفت: اروپا، روسيه، چين، هيچ يک از آن‌ها باور ندارد که آمريکا در جايگاهي است که بتواند به مکانيسم ماشه براي بازگشت سريع و خودکار تحريم‌ها عليه ايران متوسل شود؛ ما عملا زماني که درباره اين توافق مذاکره مي‌کرديم، تصريح کرديم که فقط شرکت کنندگان در اين توافق مي‌توانند از مکانيسم ماشه استفاده کنند؛ چرا که ترامپ از برجام خارج شده است.
مقام سابق وزرات خارجه آمريکا تصريح کرد، آمريکا در فعال سازي مکانيسم ماشه ضد ايران موفق نخواهد بود و حتي اگر بتوانند کاري بکنند، کسي توجه نخواهد کرد.
وندي شرمن در ادامه تاکيد کرد، من فکر نمي‌کردم در هيچ چيزي بتوانم با جان بولتون اتفاق نظر داشته باشم، اما او در سرمقاله‌اي در وال استريت ژورنال نوشت اين اقدام دولت ترامپ قدرت وتوي را در شوراي امنيت که براي ما بسيار مهم است- ضعيف مي‌کند و نيز استفاده ما از تحريم‌هاي چندجانبه را ضعيف مي‌کند؛ من کاملا با او موافقم. 
آمريکا پس از رد قطعنامه پيشنهادي خود در شوراي امنيت سازمان ملل متحد، براي تمديد نامحدود تحريم‌هاي تسليحاتي ايران، فعال کردن مکانيسم ماشه را در دستور کار خود قرار داده اين در حالي است که ديگر اعضاي دائم شوراي امنيت با اشاره به خروج رسمي آمريکا از برجام، اين کشور را فاقد صلاحيت حقوقي لازم براي فعال کردن مکانيسم ماشه مي‌دانند و با اقدام آمريکا در اين زمينه مخالف هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar