ايسنا/ رئيس جمهور در پيامي با تبريک روز پزشک ( زادروز حکيم ابوعلي سينا) به همه پزشکان کشور، گفت: روز پزشک امسال، فرصتي براي تکريم از قهرماناني است که جانانه از حريم سلامت مردم عزيز اين سرزمين، پاسداري کردند؛ آنان‌که براي «نجات» هم‌نوعان از «جان» گذشتند و شجاعانه ميانه ميدان ايستادند.

متن پيام حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

بي‌گمان روز پزشک امسال، براي جامعه ايراني متفاوت از سال‌هاي پيشين است و آيين ارج نهادن به خدمات پزشکان نيز امسال رنگي ديگر دارد و بهانه‌هايي افزون‌تر. در اين بحران عالم‌گير، ايران و فراتر، تمام جهان به پاس ايثار و جانفشاني پزشکان، تمام‌قد ايستاده است. اينک بيش از هر زمان ديگري به ياد مي‌آوريم که برخي مشاغل فراتر از انتخاب يک حرفه، دشواريِ پذيرش مسؤوليت است و پذيرش مسؤوليت، تصوير روشني از ديگرخواهي و سبکي از شجاعانه زيستن است.

روز پزشک امسال، فرصتي براي تکريم از قهرماناني است که جانانه از حريم سلامت مردم عزيز اين سرزمين، پاسداري کردند؛ آنان‌که براي «نجات» هم‌نوعان از «جان» گذشتند و شجاعانه ميانه ميدان ايستادند. به‌عنوان رئيس‌جمهور و به نمايندگي از ملتي قدرشناس، در برابر مسؤوليت‌پذيري، فداکاري و دلاوري پزشکان و تمام ارکان «نظام سربلند سلامت ايران»، سر فرود مي‌آورم و ايمان دارم که حافظه‌ تاريخي ملت، اين فداکاري‌ها را در تراز جانبازي‌هاي رزمندگان وطن قرار خواهد داد. اگر در روزگار دفاع مقدس، پزشکان شانه به شانه مجاهدان «خط مقدم» بودند اين بار خود حماسه‌سازان «صف اول» شدند. ايران تا هميشه به فرزنداني اين‌چنين خواهد باليد که تاريخ‌ساز بوده‌ايد و گره‌گشا.

به خانواده‌هاي پزشکان و کادر درمان که روزها را بدون عزيزانشان، با نگراني و دلهره تحمل کردند اداي احترام مي‌کنم و صميمانه اميدوارم که در روزهاي سلامت ايران، در روزهاي آرامش و آن زمان که دوباره زندگي به تمامي جريان يابد، دوري‌ها جبران شود که ما وامدار ايثار آنان نيز هستيم.

حسن روحاني .  رئيس جمهوري اسلامي ايران

انتهاي پيام

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar