نامه نیوز/ نماینده سابق مجلس بیان کرد: هرچند معتقدم احتمال نامزدی ظریف در انتخابات ریاست جمهوری خیلی کم است اما اگر این اتفاق افتاد آقای ظریفی را خواهید دید که زمان مناظرات تلویزیونی موفق تر از سایرین خواهد بود.

۸ ماه تا زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی است. اصولگرایان لحظه شماری می کنند تا پاستور را در اختیار بگیرند چون حریف قدری در میدان برای خود متصور نیستند اما اگر محمدجواد ظریف به صحنه بیاید شاید کل معادلات جناح منتقد دولت تغییر کند. آنها در چند مقطع تلاش کردند ظریف را در گوشه رینگ گرفتار کنند اما فن بیان او معادلات را صحنه کاملا تغییر داد. آخرین مورد آن یک ماه پیش در مجلس یک دست اصولگرا و انقلابی اتفاق افتاد که وقتی برخی تندروها به او هجمه کردند پاسخ های ظریف برای هجمه کنندگان گران تمام شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره تأثیر نامزدی ظریف بر معادلات انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: محمدجواد ظریف نماد کاهش تنش در منطقه و روابط بین الملل است. او برجام را در کارنامه خود دارد. اتفاق اخیر در شورای امنیت سازمان ملل نشان داد، برجامی که این همه لعن و نفرین پشت سرش است در این ایام چقدر به درد کشور خورد. 
 
وی افزود: با توجه به آنکه عده ای از قِبَل تحریم نان می خورند و کاسبان تحریم هستند طبیعی است که دوست دارند سایه تحریم بالای سر کشور باشد و روابط ایران با سایر کشورها به حداقل ممکن برسد. در واقع علت حساسیت مخالفان با ظریف آن است که اگر او نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، چون نماد آشتی است و مردم مطالبه کاهش تنش و صلح دارند احتمالا در رقابت با سایرین نامزدها موفق شود.

این فعال سیاسی درباره رقابت احتمالی ظریف-قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار کرد: آقای ظریف شخصیت دیپلماتیک دارد، مناظرات تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری قطعا موجب افزایش محبوبیت محمدجواد ظریف نزد افکارعمومی می شود چون در بحث های کلامی خیلی حرفه ای تر از سایرین عمل می کند.

وی با اشاره به فن بیان و تسلط ظریف به مباحث، ادامه داد: هرچند معتقدم احتمال نامزدی ظریف در انتخابات ریاست جمهوری خیلی کم است اما اگر این اتفاق افتاد آقای ظریفی را خواهید دید که زمان مناظرات تلویزیونی موفق تر از سایرین خواهد بود.

این نماینده ادوار مجلس درباره قدرت ظریف برای شکست قالیباف در سال ۹۲ به سبک حسن روحانی، بیان کرد: مدل آقای ظریف فرق می کند او مودب و اخلاق مدار است و از شیوه های آتو گرفتن استفاده نخواهد کرد. به نظرم جامعه فرهیخته کشور او را بهتر می پذیرد. ضمن آنکه کارنامه و زندگی شفاف و سفیدی دارد و هیچ حرف و حدیثی درباره او مطرح نیست که در این روزگار خیلی نکات مهمی محسوب می شوند.

وی افزود: شجاعانه از مواضع جمهوری اسلامی ایران در محافل مختلف بین المللی دفاع کرد که این مسئله حتی به قیمت تحریم او تمام شد اما هیچ گاه در دفاع از منافع ملی کوتاه نیامد و خیلی جدی انجام وظایف خود را به پیش برد.

جعفرزاده درباره اقتصادی بودن فضای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و بهتر بودن موقعیت محمدباقر قالیباف نسبت به ظریف، گفت: آقای قالیباف در اجرا قوی بوده است خوب اگر بشود وزیر راه و شهرسازی ایرادی ندارد، همین الان مجلس را مشاهده کنید، معتقدم آقای قالیباف موفقیتی را که در شهرداری تهران داشت اصلا نمی تواند در مجلس کسب کند.

وی افزود: آقای قالیباف اشتباه بزرگی کرد که نماینده مجلس شد، او قطعا در مجلس نمی تواند کار کند. تصمیمات و صحبت های او نیز نشان می دهد که اصلا مطالعه ای درباره شرح وظایف مجلس نکرده است و مشاوران خوبی هم ندارد چون نه تنها تحولی را انجام نداده بلکه به سبک و سیاق گذشته دارد کار می کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar