ايسنا/ وزير اطلاعات با اشاره به هجمه‌هاي داخلي به دولت گفت: اگر حمايت‌هاي بزرگوارانه مقام معظم رهبري نبود، اين دولت چندين مرتبه زمين زده شده بود.

سيدمحمود علوي وزير اطلاعات طي سخناني در برنامه تيتر امشب شبکه خبر با گراميداشت هفته دولت به ارزيابي از عملکرد دولت پرداخت و با اشاره به مقايسه شرايط دولت‌هاي مختلف پس از انقلاب گفت: بدترين وضعيت در دولت فعلي بوده است، در اين دولت هم فشار تحريم‌ها بي‌سابقه بوده و هم درآمد کشور به حداقل ممکن خود رسيده بود و هم فروش نفت کمتر و مشکلاتي در صادرات و واردات ايجاد شده است.

همچنين قيمت نفت که عمده درآمد ما بوده، از ساير دولت‌ها کمتر بوده است؛ در چنين شرايطي اگر دولتي بتواند کشور را سرپا نگه دارد تا به زمين نخورد، معجزه کرده است؛ با اين حال دولت با کار جهادي که انجام داده خدمات بسيار ارزشمندي را ارائه کرده است که با توجه به شرايط حاکم بر کشور و دولت باور کردني نيست.

وزير اطلاعات افتتاح فازهاي متعدد پارس جنوبي، ساخت يک و نيم ميليون مسکن، توسعه شبکه ريلي، تأمين انرژي برق و  راهسازي را از جمله خدمات دولت دانست و گفت: دولت با بسياري از مسائل و دشواري‌ها مواجه بوده که از جمله آنها مي‌توان گفت اين دولت با بي مهري‌هاي بسياري روبه‌رو شده است. بيشتر اين هجمه‌ها به اين دولت صورت گرفته و کارکردهاي دولت نقد شده و بسياري مصادره شده است.

وزير اطلاعات با تأکيد بر اينکه در تأمين امنيت نقش بي بديل وزارت اطلاعات را نمي‌توانيم منکر شويم، اظهار کرد: در اين دولت وزارت اطلاعات به صدها تيم تروريستي ضربه وارد کرده اما گاهي مورد جفا قرار مي‌گيرد. درست است که امنيت محصول همه دستگاه‌هاي امنيتي است اما در زمينه تأمين امنيت داخلي و مبارزه با تروريسم وزارت اطلاعات حرف اول را با فاصله بسيار زياد مي‌زند، اين در حالي است که گاهي مشاهده مي‌کنيم اين موضوع مصادره مي‌شود و نقش وزارت اطلاعات نفي مي‌شود.

علوي گفت: همه دولت‌ها با هجمه‌هايي مواجه بودند اما متأسفانه در ارتباط با اين دولت، هجمه‌اي که بوده، بيش از حد بوده و بيشترين هجمه نيز از سمت داخل بوده ‌است. اگر حمايت‌هاي بزرگوارانه مقام معظم رهبري نبود، اين دولت چندين مرتبه به زمين زده شده بود.

وزير اطلاعات با بيان اينکه کشور با دولت تنها قابل اداره نيست، اظهار کرد: همه قوا و نهادها بايد باهم باشيم چرا که کشور براي همه است حتي آحاد مردم نيز بايد وارد شوند؛ نمونه مشارکت و همدلي براي اداره کشور را در کرونا مشاهده مي‌کنيم؛ زماني که تريبون‌هايي که يأس آفريني و سياه نمايي مي‌کردند بخاطر کرونا تعطيل شدند و سياه‌نمايي رسانه‌ها کاهش و همگرايي و هم‌افزايي افزايش يافت، نهادها در کنار هم قرار گرفتند و با کرونا مقابله کردند؛ مردم نيز رعايت کردند و دستاورد عظيمي را به دست آورده‌ايم و از همه کشورها در مقابله با کرونا جلو افتاديم. علوي ادامه داد: نظرسنجي‌ها نشان مي‌دهد که در دوران کرونا ميزان نارضايتي‌ها کاهش و ميزان رضايت مردم افزايش يافته بود.

وزير اطلاعات درباره فعاليت‌هاي اين وزارتخانه هم گفت: در اين دوره مردم شاهد بودند که وزارت براي هيچ کسي مزاحمت نداشت؛ در دانشگاه‌ها براي اساتيد و دانشجويان و در حوزه‌ها براي مدرسين و طلاب مزاحمتي نداشت و يک آرامشي در مراکز آموزشي حاکم بود. همچنين وزارت اطلاعات در اين دوره مزاحمتي براي رسانه‌ها نداشت و تعامل سازنده با آنها اعم از مطبوعات و فضاهاي مجازي وجود داشت.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar