برنا/ نماينده مجلس دهم در خصوص نحوه تعامل اصلاح‌طلبان و اصولگرايان در مجلس دهم گفت: در مورد طرح‌ها و لوايح همه باهم صحبت و دلايل را مطرح مي‌کردند، حتي شوراي گفتگويي تشکيل شده بود که از دو طرف در آن حضور داشتند و راجع به مسائل کلي کشور با هم تعامل مي‌کردند
 
«سهيلا جلودارزاده»، عضو فراکسيون اميد مجلس شوراي اسلامي، درباره عملکرد اصلاح‌طلبان در مجلس دهم و ناديده گرفتن اين اقدامات به برنا گفت: در مجلس دهم سعي کرديم صداي ملت باشيم، آن زمان در مورد مسائلي که الان پيش آمده مدام تذکر مي‌داديم. بن‌بست‌هايي که امروز در آن قرار داريم، آن موقع قابل حل بود. در حال حاضر منتظر هستيم دوستاني که مي‌خواستند با روش ديگري مملکت را اداره کنند، امتحان خود را به ملت پس دهند.

اين نماينده مجلس دهم در خصوص نحوه تعامل اصلاح‌طلبان و اصولگرايان در مجلس دهم افزود: در مورد طرح‌ها و لوايح همه باهم صحبت و دلايل را مطرح مي‌کردند، حتي شوراي گفتگويي تشکيل شده بود که از دو طرف در آن حضور داشتند و راجع به مسائل کلي کشور با هم تعامل مي‌کردند و اگر اختلافي پيش مي‌آمد، همه تلاش مي‌کردند که با استدلال به نقطه مشترکي برسند.

جلودارزاده با اشاره به نحوه تعامل نمايندگان مجلس يازدهم با يکديگر تصريح کرد: جايي براي سخن مخالف نمانده به اين معني که کسي نمي‌خواهد گوش کند و فکر مي‌کنند که اگر با روش تک فکري به جلو بروند و با همه مخالفت کنند، موفقيت آميزتر است و با رفتارهاي گازانبري بالاخره موفق مي‌شوند.

عضو فراکسيون اميد مجلس دهم ادامه داد: البته قبل از اين نيز يک بار ديگر، براي اصولگرايان اين امکان به وجود آمد  و سه قوه را در اختيار داشتند اما موفق نشدند و آن روش، جواب نداد حالا آزموده را باز آزمودن.. بالاخره قضاوت نمي‌کنيم شايد اين دفعه اصلاح کردند و موفق شدند اما آموزه‌هاي ديني، اخلاق و واقعيت‌هاي اجتماعي مي گويند اين روش موفق نيست.

جلودارزاده در واکنش به اينکه تک فکري عمل کردن تا چه اندازه مي‌تواند بر انتخابات شوراها موثر واقع شود؟ خاطرنشان کرد: اين بستگي به انتخاب مردم دارد چراکه در انتخابات مجلس هم، مردم حضور پيدا نکردند. به عنوان مثال بنده يک ميليون و دويست هزار راي داشتم در انتخابات گذشته صد هزارتا شد که اين نشان مي‌دهد، اکثريت قاطع مردم که يک تفکر دارند، در انتخابات شرکت نکردند، عدم مشارکت بيانگر قهر عمومي و خدشه‌دار شدن اعتماد عمومي است، در حقيقت اين روش‌ها مشارکت را کم کرده و اين عدم مشارکت‌ها، ممکن است در ظاهر آسيبي نرساند ولي در حقيقت، قدرت را نابود مي‌کند و از بين مي‌برد.

اين نماينده مجلس دهم در واکنش به اينکه ممکن است بسياري از اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراها تائيد صلاحيت نشوند و آيا در اين باره اصلاح‌طلبان نگراني ندارند، يادآور شد: از پيش‌ قضاوت نمي‌کنم و اميدوارم کرونا حداقل اين اثر را داشته باشد که آدم‌ها حق و باطل را رعايت کنند اما اگر چنين کاري کنند، اوضاع بدتر مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar