ايسنا/ ناصر ابوشريف، رييس دفتر جنبش جهاد اسلامي با اميرحسين قاضي‌زاده هاشمي؛ نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفتگو کرد.

در ابتداي اين ديدار، قاضي زاده هاشمي با اشاره به تحولات منطقه در خصوص عادي سازي روابط پيدا و پنهان بعضي از حکام کشورهاي عربي گفت: بعضي از حکام کشورهاي عربي براي عادي سازي روابط با اسرائيل شتاب دارند و اين رفتار آنها به نحوي خيانت به امت اسلامي و آرمان فلسطين است.

وي در ادامه با تشريح دشمني مستمر رژيم اشغالگر قدس با کشورهاي عربي و مسلمان منطقه، تصريح کرد: با عادي سازي روابط با رژيم اشغالگر صهيونيستي صلح و ثبات به منطقه باز نخواهد گشت، بلکه آزمندي و مسلمان کشي اين غده سرطاني در منطقه افزايش خواهد يافت.

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي، رفتار مردم، مجلس و دولت ايران در رابطه با مسئله فلسطين را سياسي ندانست و تأکيد کرد: دليل حمايت ما از موضوع فلسطين مسئله ديني و اعتدال است.

وي همچنين تصريح کرد: سنت خدا حمايت از مظلوم است و ملت، مجلس و رهبري جمهوري اسلامي ايران، حمايت از مردم و آرمان فلسطين را سرلوحه قرار داده اند.

نماينده مردم مشهد و کلات در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: اعتقادات اسلامي، حمايت جمهوري اسلامي ايران از فلسطين را مبنا  قرار داده و مرکزيت قانوني ديني براي ما اسلام و موضوع و مسئله اصلي فلسطين است.

قاضي زاده هاشمي، سياست جمهوري اسلامي ايران در منطقه را تقويت تعاملات دوستانه با کشورهاي اسلامي  بر شمرد و گفت: راهبرد جمهوري اسلامي ايران توسعه و گسترش همه جانبه همکاري هاي برادرانه با کشورهاي اسلامي است و مجلس شوراي اسلامي در همين راستا در قالب گروه‌هاي دوستي_پارلماني به دنبال تقويت مراودات پارلماني با کشورهاي اسلامي است.

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي، در پايان اين ديدار، با تاکيد بر تبعات ناشي از عادي سازي روابط ابوظبي با رژيم اشغالگر قدس، اظهار داشت: نص صريح دستورات ديني و قرآني روابط با دشمنان را منع کرده است و  تلاش مناسباتي امارات، مخالفت با اسلام و تعاليم اسلامي است.

ابوشريف: عادي سازي روابط امارات و اسرائيل، خيانتي به آرمان فلسطين است

ناصر ابوشريف رئيس دفتر جنبش جهاد اسلامي در تهران نيز توافق ابوظبي و رژيم صهيونيستي را محکوم کرد و پايداري بر آرمان هاي فلسطين را مورد تاکيد قرار داد و گفت: عادي سازي روابط بين امارات متحده عربي و رژيم صهيونيستي، خيانتي به آرمان فلسطين و ضايع نمودن حقوق فلسطينيان است.

رئيس دفتر جهاد اسلامي فلسطين همچنين اظهار داشت: مقاومت و مبارزه با اشغالگري ادامه مي‌يابد و ملت فلسطين هرگز تحت تأثير اقدامات خائنانه قرار نخواھد گرفت.

در پايان اين ديدار رييس دفتر جنبش جهاد اسلامي از حمايت‌هاي ويژه جمهوري اسلامي ايران و مقام معظم رهبري قدرداني کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar