فارس/ سفير و نماينده دائم جمهوري اسلامي ايران در آژانس گفت که رافائل گروسي مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي اين هفته به ايران سفر مي‌‌کند.

کاظم غريب آبادي سفير و نماينده دائم  جمهوري اسلامي ايران در آژانس بين‌المللى انرژى اتمى سفر رافائل گروسى مديرکل آژانس به ايران در هفته جارى را تاييد کرد و گفت: در راستاي تعاملات و همکاري جاري بين ايران و آژانس و در پي دعوت به عمل آمده از سوي جمهوري اسلامي ايران، رافائل گروسي مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در هفته جاري به تهران سفر خواهد کرد.

وي افزود: ايران يکي از شرکاي اصلي آژانس است و اميدواريم اين ملاقات به اجراي همکاري متقابل منجر شود.

مديرکل آژانس بين‌‌المللي انرژي اتمي: دوشنبه در تهران با مقام‌هاي ايران ديدار مي‌کنم
در همين رابطه مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در يک پيام توييتري از سفر روز دوشنبه هفته جاري خود به تهران به منظور ديدار و گفت‌و‌گو با مقام‌هاي ايران خبر داد و نوشت: «من روز دوشنبه براي انجام ديدارها با مقام‌هاي ايران به منظور پرداختن به سوالات پاسخ داده نشده در رابطه با مسائل پادماني در ايران، به تهران سفر خواهم کرد. من به ايجاد يک کانال مستقيم گفت‌و‌گوي مفيد و مبتني بر همکاري اميدوارم. اين موضوع، ضروري است».

پيش از اين «ميخائيل اوليانوف» نماينده روسيه در سازمان‌هاي بين‌المللي در وين از سفر احتمالي «رافائل گروسي» مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي به ايران خبر داده بود و در توئيتر نوشت: «بر اساس اطلاعات رسانه‌هاي جمعي،‌ آقاي "رافائل گروسي" مدير کل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي ممکن است براي نخستين بار اوايل هفته آينده به ايران سفر کند.»

اوليانوف در ادامه اضافه کرد: «اگر اين حقيقت داشته باشد، فرصت خوبي براي مذاکره و حل مشکل بازرسي آژانس براي بازديد از دو سايت اعلام نشده در ايران خواهد بود.»

پايگاه اينترنتي شبکه «اِن‌اِچ‌کي» ژاپن به نقل از يک منبع ديپلماتيک نيز پيش از اين خبر داد که گروسي اميدوار است بتواند هفته آينده به ايران سفر کرده و با مقامات ارشد اين کشور ديدار کند

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar