فارس/ سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس گفت که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این هفته به ایران سفر می‌‌کند.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم  جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللى انرژى اتمى سفر رافائل گروسى مدیرکل آژانس به ایران در هفته جارى را تایید کرد و گفت: در راستای تعاملات و همکاری جاری بین ایران و آژانس و در پی دعوت به عمل آمده از سوی جمهوری اسلامی ایران، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هفته جاری به تهران سفر خواهد کرد.

وی افزود: ایران یکی از شرکای اصلی آژانس است و امیدواریم این ملاقات به اجرای همکاری متقابل منجر شود.

مدیرکل آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی: دوشنبه در تهران با مقام‌های ایران دیدار می‌کنم
در همین رابطه مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یک پیام توییتری از سفر روز دوشنبه هفته جاری خود به تهران به منظور دیدار و گفت‌و‌گو با مقام‌های ایران خبر داد و نوشت: «من روز دوشنبه برای انجام دیدارها با مقام‌های ایران به منظور پرداختن به سوالات پاسخ داده نشده در رابطه با مسائل پادمانی در ایران، به تهران سفر خواهم کرد. من به ایجاد یک کانال مستقیم گفت‌و‌گوی مفید و مبتنی بر همکاری امیدوارم. این موضوع، ضروری است».

پیش از این «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین از سفر احتمالی «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران خبر داده بود و در توئیتر نوشت: «بر اساس اطلاعات رسانه‌های جمعی،‌ آقای "رافائل گروسی" مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ممکن است برای نخستین بار اوایل هفته آینده به ایران سفر کند.»

اولیانوف در ادامه اضافه کرد: «اگر این حقیقت داشته باشد، فرصت خوبی برای مذاکره و حل مشکل بازرسی آژانس برای بازدید از دو سایت اعلام نشده در ایران خواهد بود.»

پایگاه اینترنتی شبکه «اِن‌اِچ‌کی» ژاپن به نقل از یک منبع دیپلماتیک نیز پیش از این خبر داد که گروسی امیدوار است بتواند هفته آینده به ایران سفر کرده و با مقامات ارشد این کشور دیدار کند

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar