ايرنا/ رييس سازمان هواپيمايي در آستانه برگزاري دور بعدي مذاکرات با اوکراين که مهر ماه در شهر تهران برگزار مي‌شود، گفت: ايران در خصوص مذاکره براي پرداخت غرامت کاملا آماده است.

«تورج دهقاني زنگنه» روز شنبه در گفت و گو با ايرنا در خصوص آخرين وضعيت مذاکرات ايران و اوکراين با هدف پرداخت غرامت به هواپيماي اوکرايني که دي ماه سال گذشته در نزديکي فرودگاه امام سقوط کرد، گفت: آقاي بهاروند، معاون وزير امور خارجه در راس هياتي متشکل از نمايندگان بخش‌هاي مختلف جلساتي را با اوکراين برگزار کرده‌اند.

وي ادامه داد: مذاکره در خصوص مسايل مربوط به سانحه سقوط هواپيماي اوکرايني از جمله موضوع پرداخت غرامت در اين مذاکرات کليد خورد؛ قرار است جلسه بعدي در مهر ماه در تهران برگزار شود.

وي گفت: آنچه مسلم است اينکه ايران از مسووليت اين خطا را پذيرفته، بنابراين در خصوص مذاکره براي پرداخت غرامت کاملا آماده است.

رييس سازمان هواپيمايي گفت: پرداخت غرامت مقدماتي دارد که در حوزه‌هاي فني و حقوقي به نتيجه خواهد رسيد و بر مبناي تفاهمي که صورت خواهد پديرفت، انجام مي‌شود.

دهقاني زنگنه درباره زمان پرداخت غرامت به طرف‌هاي درگير سانحه سقوط پرواز تهران- کي يف، گفت: در حدود اصول بين‌المللي و بدون تبعيض غرامت پرداخت خواهد شد و شامل هر گروهي خواهد بود که در اين سانحه صدمه ديده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar