فارس/ سرلشکر محمد باقري رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح در پيامي به مناسبت روز پزشک از تلاش‌هاي جهادي و ايثارگرانه جامعه پزشکي ايران و نيروهاي مسلح در خدمت به بيماران کرونايي قدرداني کرد.

در پيام سردار سرلشکر پاسدار محمد باقري آمده است: يکم شهريور ماه سالروز تولد حکيم و طبيب، عاليقدر ايراني ابوعلي سينا به عنوان روز پزشک و پنجم شهريور ماه زاد روز دانشمند نامدار ايراني زکرياي رازي روز داروساز ناميده شده است. اين ايام و مناسبت ها به جامعه فرهيخته و خدوم پزشکي پران به ويژه پزشکان و داروسازان ارجمند و پرتلاش عرصه سلامت نيروهاي مسلح مبارک باد.

در پيشينه الهام آفرين تمدن اسلامي و در مسير پيشرفت و شکوفايي دانش بشري همواره نقش طبيبان گرانمايه ممتاز و تحول آفرين بوده است و آنچه اين پيشتازي و نوآوري را در حافظه تاريخ مردمان اين بوم کهن، ماندگار وبرجسته کرده است، روحيه خدمت گذاري بي منت و عالمانه طبيبان بوده است که هيچگاه الام ابناء بشر را بر نتابيده در خدمتگزاري توأم با کو امت و مهرورزي آنان فراگير و گسترده بوده است 

در طول سال هاي دفاع مقدس، حضور مخلصانه تيم هاي اضطراري پزشکي و خدمات گسترده آنان در بيمارستان هاي صحرايي و پست هاي اورژانس و شهادت و عروج دهها طبيب  قدسي در اين طريق جاويدان، فصلي درخشان در صحيفه افتخارات جامعه پزشکي کشور است. اين پيشينه نوراني در گستره عصرها و نسل‌ها، ارتباط ناگسستني جامعه پزشکي را با آرمان ها و ارزش هاي دفاع مقدس فرياد زده و نشاني از جاودانگي و استمرار تعلق فکري آنان به مباني و ارزش هاي انقلابي است که در حضور ايثارگرانه پزشکان و پرستاران و ارائه خدمات درماني آنان به مجاهدان و رزمندگان جبهه مقاومت اسلامي نيز تجلي يافته است.

در استمرار اين مشي و جهاد نوراني و در پي بروز و شيوع همه خبري جهاني بيماري کرونا بار ديگر همگان نقش بي بديل سپيد پوشان جامعه پزشکي را در کاهش آلام و نجات جان انسان ها به نظاره نشستند. اما آنچه در اين صحنه گسترده و تاريخي رخ نماياند و همگان را به تقديس و ستايش اين مجاهدت هاي بزرگ رهنمون ساخت به دل خطر نشتافتن پزشکان عزيز و جان بر کف نهادن آنان براي هديه حيات به همنوعان بود. قلم و بيان، ناتوان و عاجز است که در وصف بزرگ مردان و بزرگ زنان دانشمندي به نگارش بپردازد که با بذل سلامت و جان خويش و بوسيدن خلعت زيباي ايثار و شهادت، تا ابد در آسمان جامعه پزشکي کشور ماندگار و جاودانه شدند.

از روزهاي نخست شيوع بيماري کرونا در کشور عزيزمان ايران، به ويژه پس از ابلاغ تاريخي فرمان فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه اي (مدظله العالي) در اسفند ماه سال ۹۸ مبني بر تشکيل قرارگاه بهداشتي درماني امام رضا (ع) بيمارستان ها و مراکز درماني نيروهاي مسلح با تجربه ارزشمند سال هاي دفاع مقدس و بهره مندي از روحيه جهادي پزشکان، پرستاران و پيراپزشکان عزيز، بلادرنگ و بي وقفه به ارائه خدمات درماني به بيماران کرونايي پرداخته و تاکنون پذيراي بيش از ۲۰ هزار بيمار بستري و صدها هزار بيمار سرپايي بوده اند و بطور مکرر با اعلام تياز ستاد ملي مبارزه با گرونا، نسبت به استقرار سامانه هاي سيار و نقاهتگاه ها در جغرافيايي بسيار دورتر از محل بيمارستان اصلي نقش آفريني کرده اند.

فرصت را مغتنم شمرده از تلاش هاي جهادي و ايثارگرانه پزشکان، پرستاران و پيراپزشکان عزيز نيروهاي مسلح و نقش بزرگ و مهم خانواده هاي ارجمند آنان در همراهي و همدلي در اين عرصه مهم، صميمانه تشکر و قدر داني مي نمايم و به روح بلند و ملکوتي پزشکان نظامي شهيد مدافع سلامت دکتر فتح آبادي، دکتر موسوي خسروي، دکتر عزيزي زاويه، دکتر پارسا معين، دکتر پور معبتنا، دکتر نوروزي و خانم دکتر روشندل، درود فرستاده و علو درجات اين شاهدان هماره جاويد را از درگاه حضرت احديت مسئلت دارم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar