فارس/ رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: عزاداري و جلسات مربوط به حضرت اباعبدالله‌الحسين عليه‌السلام چيزي نيست که به راحتي تعطيل شود اما با توجه به شرايط امسال، طبعا بايد در نحوه برگزاري مراسمات تغييراتي را در نظر گرفت.

آيت الله محمّد يزدي با اشاره به فرارسيدن ايام سوگواري حضرت اباعبدلله الحسين (ع) و ياران باوفايش گفت: امسال بخاطر شرايط کرونا، عزاداري هاي مردم با تغييراتي همراه شده است اما زنده نگه داشتن ياد شهداي کربلا، تعطيل شدني نيست.
وي افزود: در چنين شرايطي که مسئولان کشور اعلام مي کنند که اجتماعات مخصوصا در فضاهاي سربسته عوارض خاصي دارد، شرعا ما هم موظفيم که به اين راهنمايي ها توجه کنيم. چون به هر حال عوارض اين بيماري، جزئي نيست بلکه سلامتي عموم مردم را در معرض خطر قرار داده است.
عضو مجلس خبرگان ضمن تاکيد بر زنده نگه داشتن ياد شهداي کربلا و برپايي مراسمات ماه محرم اظهار داشت: عزاداري و جلسات مربوط به اباعبدالله الحسين (عليه السلام) چيزي نيست که به راحتي تعطيل شود اما با توجه به شرايط امسال، طبعا بايد در نحوه برگزاري مراسمات تغييراتي را در نظر گرفت. همانطور که مقام معظم رهبري هم اشاره فرمودند بايد دستورات ستاد کرونا را رعايت کنيم و با رعايت همه مقررات و دستورات بهداشتي، اجتماعات و مراسماتي داشته باشيم. مثلا پيشنهاد مي کنم که جلسات عزاداري را در محوطه جلوي مساجد و امامزاده‌ها و کوچه‌ها و خيابان هاي اطراف، به نحوي که مزاحم رفت و آمد مردم هم نباشد، برگزار کنيم.

آيت‌الله يزدي افزود: به هرحال نمي‌شود در ماه محرم و به خصوص در تاسوعا و عاشورا، هيچ شعار و برنامه و مراسمي نباشد. اما همان طور که بارها سفارش شده، اميدواريم اجتماع عزاداران با رعايت همه پروتکل ها و فواصل و شرايط بهداشتي، به بهترين نحو ممکن برگزار شود تا ان شاء الله به برکت حضرت اباعبدالله الحسين(عليه السلام) اين بليه از سر همه مسلمان ها بر طرف شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar