ايلنا/ نماينده ولي فقيه در سپاه گفت: انقلاب اسلامي ميوه نهضت عاشورا است، اين انقلاب برگرفته از عاشورا و زمينه ساز نهضت ظهور است و شهداي اين انقلاب نيز به همين واسطه بسيار ارزشمند و از جايگاه رفيعي برخوردارند.

حجت‌الاسلام عبدالله حاجي صادقي در مراسم رونمايي از يادمان شهداي سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش، اظهار داشت: امام حسين (ع) براي بقا دين خدا خود و خاندانش را فدا کرد تا اسلام ناب محمدي را احيا کند و چهره واقعي دشمنان دين خدا را براي آيندگان نمايان کند.

وي افزود: هنگامي که به حضرت عرضه شد که به جايي مي‌رويد که مي‌دانيد کشته مي‌شويد!؟ ايشان فرمودند: يا فاتحه دين خدا بايد خوانده شود و يا شهادت نامه حسين (ع) امضا شود و با عمل خود بيان داشت که سر مي‌دهم، اصغر، اکبر و عباس مي‌دهم تا دين خدا زنده بماند.

حجت‌الاسلام حاجي صادقي در ادامه با اشاره به اينکه دشمنان هر ساله با توطئه‌گري و شبهه پراکني به دنبال کمرنگ کردن نهضت عاشورا هستند، گفت: آنها غافلند از اينکه خداوند اراده کرده تا اين نهضت را زنده نگهدارد و همان‌طوري که مي‌بينيم هر ساله مراسم دهه محرم با بصيرت و روشنگري فزاينده‌تري نسبت به قبل برگزار مي‌شود.

وي تصريح کرد: اينکه در تمامي ايام سال در دين ما سفارش به خواندن زيارت عاشورا شده است همه بيانگر اهميت احياي اين مکتب است؛ چرا که اين مکتب زمينه ساز انقلاب اسلامي و ظهور منجي عالم بشريت حضرت صاحب الزمان (عج) است.

نماينده ولي فقيه در سپاه خاطرنشان کرد: خداوند شور و حرارتي از عشق امام حسين (ع) در قلب مومنان قرار داده است که هيچ چيزي نمي‌تواند آن‌را از بين ببرد حتي در شرايط کرونايي مي‌بينيم که چگونه مردم دل‌هاي خود را حسينه امام حسين (ع) کرده‌اند و در منازل و يا کوچه و خيابان‌ها پرچم عزاي حسيني را برافراشته‌اند.

وي با بيان اينکه همه ما بايد با حسين (ع) بودن و با حسين (ع) زندگي کردن را ترويج کنيم، افزود: درسي که امام حسين (ع) به بشريت داد اين بود که من در راه دين خدا از همه تعلقاتم از جان خود و خاندانم مي‌گذرم و بر ما است که از نهضت عاشورا اين درس بزرگ را بگيريم و خودفروخته به دنيا و زخارف آن نباشيم.

حجت‌الاسلام حاجي صادقي عنوان کرد: اين کلام امام که مي‌گويد «کل يوم عاشورا و کل ارض کربلا» نشان مي‌دهد که همواره خود را بايد بسنجيم و ببينيم در کدام جبهه قرار داريم و گوهر عمر را در چه جبهه‌اي صرف مي‌کنيم؛ لذا يکي از مهم‌ترين کارهايي که شما در حوزه آموزش و پرورش و نسل جوانان مي‌توانيد انجام دهيد اين است که شاخص‌هاي جبهه امام حسين (ع) را با شاخص‌هاي جبهه يزيديان احصا کرده و با زباني گويا و شيوا به نسل جوان انتقال دهيد که اين باعث مي‌شود نوجوان و جوان ما متوجه شود که بيهوده به دنيا نيامده و گوهر عمر را صرف احياي حق کند تا مشمول آيه ان الانسان لفي خسر نشود.

وي افزود: اولين شاخصه جبهه امام حسين (ع) تجلي عبوديت خدا در دل ياران آن حضرت است، که به دنيا پشت پا زدند و بندگي خدا را با هيچ پست و مقام دنيايي عوض نکردند و همه بايد از اين شاخصه الگو بگيريم، ارزش خود را بدانيم و دنيا را مستخدم خود و ارزش‌هاي ديني کنيم نه اينکه عبد دنيا شويم.

نماينده ولي فقيه در سپاه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: انقلاب اسلامي ميوه نهضت عاشورا است، افزود: اين انقلاب برگرفته از عاشورا و زمينه ساز نهضت ظهور است و شهداي اين انقلاب نيز به همين واسطه بسيار ارزشمند و از جايگاه رفيعي برخوردارند.

حجت‌الاسلام حاجي صادقي مکتب انقلاب اسلامي به تاسي از مکتب امام حسين (ع) خيلي از تقابل‌هاي دورغين را از بين برده است؛ دنيا مي‌گويد تقابل بين علم و ايمان، شما مي‌گوييد علم به همراه ايمان، دنيا مي‌گويد تعقل يا تعبد شما مي‌گوييد تعقل با تعبد، دنيا مي‌گويد خدا يا مردم شما مي‌گوييد خدا با مردم؛ چرا که مردم خانواده و بندگان خدا هستند.

وي در پايان استکبار ستيزي را از ديگر شاخص‌هاي مکتب عاشورا برشمرد و افزود: امروز هر کسي که در جبهه امام حسين (ع) قرار دارد بايد مستکبران جهان که در راس آنها آمريکاي جنايتکار قرار دارد را دشمن بداند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar