فارس/ سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در اتهام زني مجدد عليه ايران، از رايزني ‌اي ايالات متحده در ماه‌هاي آتي براي اعمال تحريم تسليحاتي ايران خبر داد.

مورگان اورتگاس، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در مصاحبه با بخش انگليسي شبکه خبري «العربيه»  گفت، ايالات متحده مشورت‌هاي ديپلماتيک  در ماه‌هاي آتي براي اعمال مجدد تحريم‌هاي تسليحاتي عليه ايران را شدت مي‌بخشد.اورتگاس مدعي شد که ايران يک فرصت عالي که برايش فراهم شده بود را از بين برد. وي در بخش ديگر گفت که آمريکا اقدامات بيشتري را براي مهار رفتار غير قانوني ايران انجام مي‌دهد.

اورتگاس در اين مصاحبه با انتقاد از برجام مدعي شد که برجام موجب شد تا ايران ميلياردها دلار بابت معافيت از تحريمها به دست آورد.

 اورتگاس در توجيه اقدامات آمريکا عليه ايران آن‌ را به هدف  حمايت از متحدان  عرب  اين کشور در خليج فارس و رژيم اسرائيل برشمرد.

يک رسانه انگليسي درباره تحرکات تازه آمريکا نوشت،  ۱۳ عضو شوراي امنيت سازمان ملل متحد با نگارش نامه‌هايي به رئيس شوراي امنيت مخالفت خودشان را با تلاش آمريکا براي بازگشت خودکار تحريم‌ها عليه ايران اعلام کرده‌اند.

خبرگزاري «رويترز » با گزارش اين خبر افزود اعضاي شوراي امنيت در اين نامه‌ها که به رويت اين رسانه رسيده تصريح کرده‌اند آمريکا در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج شده و قادر به استفاده از مفاد اين توافق براي احياي تحريم‌ها عليه ايران نيست. اين رسانه انگليسي، اين اقدام را به عنوان منزوي‌تر شدن آمريکا در مسير حرکت به سمت احياي تحريم‌ها عليه ايران تفسير کرده است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar