تسنیم/ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از سامانه پدافند هوایی و موشکی اس۴۰۰ روسیه در نمایشگاه ارتش ۲۰۲۰ بازدید کرد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی پیش از افتتاحیه نمایشگاه از بخش های مختلف آن از جمله سامانه های پدافند موشکی بازدید کرد.
امیر حاتمی همچنین از بالگردهای میل 35، کاموف226 ت ، سامانه پدافند هوایی پنتسیر اس، نفربرهایی با قابلیت پرتاب هوایی و آخرین تجهیزات و فناوری های دفاعی روسیه دیدن کرد.

ششمین نمایشگاه بین المللی نظامی روسیه به نام نمایشگاه ارتش-2020 با حضور مقامات عالیرتبه دفاعی چندین کشور ازجمله ایران از امروز یک شنبه در پاتریوت پارک در 55 کیلومتری غرب مسکو پایتخت روسیه گشایش یافت.

سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه نظامی حضور داشت و دیدارهایی را با همتایان خارجی خود ازجمله روسیه نیز انجام داد.  
این نمایشگاه پنج روزه در فضایی به مساحت 500 هزار مترمربع ازجمله 65 هزار مترمربع سالن سرپوشیده دایر شده است و در آن بیش از 28 هزار قبضه انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی و ماکت موشک و غیره در معرض نمایش قرار گرفته است.
وزارت دفاع روسیه برای شرکت در این نمایشگاه از بیش از 130 کشور دعوت کرده بود اما به دلیل شیوع همه گیر ویروس کرونا، 90 کشور ازجمله ایران، آفریقای جنوبی، ازبکستان، ارمنستان، چین، بلاروس، هند و قزاقستان آن را پذیرفته اند. 
18 کشور هیات های رسمی به این نمایشگاه اعزام کرده اند که وزیران دفاع چندین کشور سرپرستی هیات ها را برعهده دارند.  
دهها شرکت دولتی و خصوصی فعال در زمینه تولید تسلیحات نظامی از روسیه و کشورهای مختلف ، تازه ترین دستاوردهای نظامی خود را به نمایش گذاشته اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar