اعتماد/ علي اکبر اوليا گفت: فعالان جبهه اصلاحات وظيفه دارند از قدرت‌داري نيروهاي تندرو و افراطي جلوگيري کنند چراکه اگر اين گروه بيايند و اداره کشور را در دست بگيرند و مديريتي احساسي و سطحي حاکم باشد، حتماً نتايج فاجعه‌باري را به چشم خواهيم ديد.

اصلاح‌طلبان به دليل حمايت همه‌جانبه از دولت روحاني بخشي از سرمايه اجتماعي‌شان را از دست داده‌اند. بر همين اساس اصلاح‌طلبان در انتخابات پيش رو کمافي‌السابق با مشکل رد صلاحيت مواجه خواهند بود در حالي که درگير مساله‌ کمرنگ شدن اميد اجتماعي هستند. به همين دليل اصلاح‌طلبان در فضايي ابهام‌آميز به فکر حضور يا عدم حضور در انتخابات رياست‌ جمهوري ۱۴۰۰ هستند.

علي اکبر اوليا،‌ فعال سياسي اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاين در اين‌ باره اظهار داشت: فضاي جامعه فضايي خاص است. در واقع شرايط تحريم و البته کرونا و همچنين ناکارآمدي‌هاي دولت باعث شده سرمايه ‌اجتماعي آسيب ببيند و دلسردي در جامعه پررنگ شود. اين در حالي است که سيستم رسانه‌اي حساب‌شده‌ي دشمن ضعف‌هاي کشور را به طور فوق‌العاده و بيش از حد معمول پوشش مي‌دهد و سعي مي‌کند فضاي رسانه‌اي را در خدمت نااميد کردن ايراني‌ها به کار گيرد.

نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت:‌ در چنين اوضاعي فضاي مطلوبي براي برگزاري انتخابات پورشور برقرار نيست؛ يعني شرايط به حدي بد است که حتي برخي از چهره‌هاي شاخص جريان اصلاحات هم از ورود به انتخابات دلسرد هستند و بر اين باورند که اصلاح‌طلبان بايد به خود تنفس بدهند  و فعاليتي در انتخابات ۱۴۰۰ نداشته باشند. اين نگاه در حالي طرح مي‌شود که اکثر دوستان دلسوز اصلاح‌طلب معتقدند، اصلاح‌طلبان بايد در هر شرايطي حرف‌هايشان را بزنند و صحنه را خالي نکنند. البته ترکيب مجلس نشانگر اين است‌ که اصولگرايان هم حال و روز خوشي ندارند.

او توضيح داد:‌ با وجود اينکه اصلاح‌طلبان از شرايط مناسب براي ورود به عرصه انتخاباتي محروم‌اند؛‌ اما اگر فرصتي پيش آمد، اصلاح‌طلبان بايد بيايند و سطح توقع عمومي را بالا ببرند. فعالان جبهه اصلاحات وظيفه دارند از قدرت‌داري نيروهاي تندرو و افراطي جلوگيري کنند‌ چراکه اگر اين گروه بيايند و اداره کشور را در دست بگيرند و مديريتي احساسي و سطحي حاکم باشد، حتماً نتايج فاجعه‌باري را به چشم خواهيم ديد.

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب ادامه داد: جريان اصلاحات بي‌‌شمار چهره‌هايي دارد که هم سواد بالايي دارند و هم توانايي خودشان را ثابت کرده‌اند. به همين دليل بايد مقدمات حضور آنها در انتخابات فراهم شود تا اصلاح‌طلبان از اين طريق دوباره بتوانند کشور را از مسير بحران‌زايي و مانع‌تراشي بيرون ببرند.

علي اکبر اوليا در پايان گفت: تفکر اصلاح‌طلبي نياز ضروري کشور است و به همين دليل اصلاح‌طلبان به هيچ وجه نبايد از زير بار مسئوليت شانه خالي کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar