فارس/ وزير خارجه به صحبت‌هاي ضد ايراني «مايک پامپئو» وزير خارجه آمريکا در ديدار با نخست‌وزير رژيم صهيونيستي واکنش نشان داد. 

«محمدجواد ظريف» در توييتي نوشت: پامپئوي ياغي هيچ ابايي از نقض قوانين کشور خودش ندارد. در حالي که کنار تهديد هسته‌اي شماره يک جهان ايستاده، از تمايل خود براي سرازير کردن سلاح‌هاي آمريکايي بيشتر به منطقه ما مي‌گويد--همه اينها در حالي است که تلاش مي‌کند مانع عادي‌سازي قانوني همکاري دفاعي ايران با جهان شود.

ظريف در اين توييت به مقاله روزنامه نيويورک تايمز در خصوص تلاش دولت ترامپ براي دور زدن معاهده کنترل تسليحات به منظور فروش پهپادهاي مسلح به کشورهاي منطقه و همچنين اظهارات امروز پامپئو مبني بر تلاش آمريکا براي فروش تجهيزات نظامي به امارات براي آنچه دفاع از خود در مقابل ايران خوانده، اشاره کرده است.

وزير خارجه آمريکا و نخست وزير رژيم صهيونيستي امروز بعد از ملاقات با يکديگر، در يک کنفرانس خبري مشترک شرکت کردند و در آن بنيامين نتانياهو از مواضع ضد ايراني دولت «دونالد ترامپ» تمجيد کرد. نخست‌وزير رژيم صهيونيستي سپس به موضوع توافق اخير اين رژيم با امارات عربي متحده براي عادي سازي روابط اشاره و از مواضع دولت ترامپ در اين خصوص هم تشکر کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar