خراسان/ سیزدهمین رئیس جمهور 28 خرداد 1400 با رای مردم انتخاب می شود.
 
هر چه به انتخابات ریاست جمهوری 1400 نزدیک‌تر می‌شویم زمزمه‌های معرفی نامزدهای انتخاباتی از هر دوجناح بیشتر به گوش می‌رسد. انتخاباتی که روزگذشته معاون سیاسی وزیر کشور از برگزاری آن در روز 28 خرداد 1400 خبر داد و با توجه به شرایط خاص کرونایی در صورت موافقت شورای نگهبان به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد. با این حال در این روزها اسامی زیادی برای کاندیداتوری در انتخابات 1400 مطرح می‌شود. غلامعلی رجایی، فعال سیاسی در گفت وگو با نامه نیوز با مطرح کردن نام علی لاریجانی و اسحاق جهانگیری گفت : «آقای لاریجانی ویژگی‌هایی دارند که جز آقای جهانگیری هیچ یک از نامزدهایی که اکنون نامشان مطرح می‌شود، همسنگ او نیستند. » وی افزود: «کارگزاران سازندگی قدری با بدنه اصلی اصلاح‌طلبان متفاوت است و ممکن است آن ها هنوز تمایل داشته باشند که از فردی مانند آقای لاریجانی حمایت کنند اما قاطبه اصلاح‌طلبان هم اکنون چنین نگاهی ندارند.» این درحالی است که برخی مدعی اجماع حزب کارگزاران بر کاندیداتوری محسن هاشمی هستند. در ادامه رجایی با بیان این که «اکنون آقایان فتاح و دهقان فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده‌اند» درباره احتمال کاندیداتوری ظریف گفت : 
« بسیار بعید است که دوگانه ظریف-لاریجانی شکل بگیرد.» در همین باره ، فرید مدرسی یکی از خبرنگاران اصلاح طلب نیز در صفحه توئیتر خود مدعی تلاش جمعی چهار نفره برای برنامه ریزی در انتخابات 1400 شد  و با مطرح کردن نام حسین دهقان وزیر سابق دفاع در دولت دهم اذعان کرد: « سه کاندیدای  انتخابات ریاست‌جمهوری در منزل یکی از آن سه نفر جلسه‌ای برگزار کردند. نفر چهارمی هم بود که گفت نمی‌آیم اما هماهنگم. قرار شد از هم پشتیبانی کنند و در نهایت یک نفرشان کاندیدا شود...» همچنین محمد مهاجری دیگر فعال  رسانه‌ای اصلاح طلب با نام بردن از رضا اردکانیان به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مدعی شد : «رایگان شدن برق برای 30میلیون شهروند کم مصرف، حتی اگر در راستای تبلیغات برای رضا اردکانیان(وزیر نیرو) در انتخابات1400 باشد، یک رخداد مثبت به نفع محرومان است. امید که این کار آغازی برکاهش هزینه های دیگر برای اقشار آسیب پذیر در دولت دوازدهم باشد.» برخی از کاربران توئیتر هم مدعی شدند کاندیداتوری آذری جهرمی وزیر ارتباطات به دلیل عمل نکردن به وعده هایش درباره شبکه ملی اطلاعات تایید نخواهد شد.
در کنار این اسامی، افراد دیگری همچون سعید جلیلی، عزت ا... ضرغامی، سعید محمد، محمدرضا عارف، مسعود پزشکیان و سورنا ستاری هم مطرح هستند هرچند خود این افراد تاکنون موضعی دراین باره نگرفته اند. در همین راستا در حالی برخی از آمدن محمود 
احمدی نژاد به عرصه انتخابات خبر می دهند که چندی پیش سخنگوی شورای نگهبان گفته بود کسانی که قبلا رد صلاحیت شده اند دیگر ثبت نام نکنند. همچنین به تازگی محمد علی ابطحی رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات مدعی قطعی بودن حضور محسن رضایی در انتخابات 1400 شده بود. با این حال باید منتظر ماند و دید چه کسانی برای رقابت اولین انتخابات ریاست جمهوری در قرن جدید شمسی وارد این گود می‌شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar