ایسنا/ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که به همراه دو نماینده دیگر در سفر مجدد به هفت تپه خواستار اتمام اعتراض کارگران شده‌اند و بخش عمده‌ای از آنها سرکار حاضر شدند.

سید نظام الدین موسوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بازدید اخیر خود به همراه دو تن از نمایندگان تهران و هیات تحقیق و تفحص دیوان محاسبات از هفت تپه گفت: این سفر برای بازخوانی مطالبات کارگران و مواردی بود که ما ۲۰ روز پیش در سفر به خوزستان و بعد از آن جلسات با کارگران مورد بررسی قرار داده بودیم. در واقع می خواستیم مطالبی که بر عهده ما بود و نتایج جلسات را به عنوان گزارشی به استماع کارگران برسانیم.

وی افزود: ما در این سفر به کارگران تاکید کردیم که پیگیر مطالباتشان هستیم و از آنها خواستیم با توجه به شروع کشت جدید و نیاز به تلاش مضاعف در شرکت اعتراض خود را به اتمام برسانند و با جدیت در کارها و فعالیت‌های مربوط به شرکت حضور یابند تا خللی در تولید ایجاد نشود.

این عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما همچنین در شرکت حضور پیدا کردیم و بازدید میدانی از وضعیت شرکت داشتیم که نشان داد کارهای جدی که باید انجام شود انجام نشده و کارها خوب پیش نمی‌رود. کارشناسان دیوان و هیات تحقیق و تفحص نیز برای حسابرسی به شرکت رفتند و برای چند روز در آن جا مستقر شدند تا محاسبات آن جا را پیگیری کنند.

موسوی با اشاره به جلسه نمایندگان با استاندار خوزستان نیز گفت: ما از ایشان خواهش کردیم همانطور که در گذشته مدیریت برخی از بحران‌ها از جمله گروه ملی و فولاد را برعهده گرفته بودند در این موضوع هم ورود کنند و به تغییر و تحول و کارآمد سازی شرکت کمک کنند.

موسوی یادآور شد: ما همچنین برای بازگشت به کار برخی کارگران اخراجی که از مطالبات کارگران بود با مسئولان دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله وزارت کار و مسئولان امنیتی دیدار کردیم و قرار شد کسانی که مشکل امنیتی ندارند به کار برگردند.

وی ادامه داد: همچنین من مطلع شدم بعد از خواهش ما بخش عمده‌ای از کارگران سر کار حاضر شده و اموارات شرکت را دنبال می‌کنند تا ان شاءلله ما طی دو هفته آینده اهلیت کارفرما را مورد بررسی قرار دهیم و مطالبات نهایی آنها را به فرجام برسانیم که شرکت در مسیر درستی بیفتد و با تلاش کارگران به سامان برسد.

نادری: از کارگران هفت تپه ممنونیم
 
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی هم گفت که کارگران هفت تپه مجددا به محل کار خود برگشتند.

دو روز پیش هیاتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و حسابرسان دیوان محاسبات برای بررسی وضعیت کارگران هفت تپه به اهواز سفر کردند که در توضیح نتایج این سفر، احمد نادری در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

« به لطف الهی بعد از ۷۰ روز اعتراض، کارگران مظلوم و زحمتکش ⁧‫هفت تپه‬⁩ به محل کار خود بازگشتند. از آنها ممنونیم که به حرف ما بعنوان خادمان مردم اعتماد کردند و قول می دهیم این موضوع را تا حصول نتیجه مطلوب دنبال کنیم.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar