فارس/ مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي پيش از ظهر امروز با رئيس سازمان انرژي اتمي ايران ديدار و گفت و گو کرد.

رافائل گروسي مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي که براي اولين بار پس از تصدي اين سمت و در رأس هياتي به منظور ديدار و گفت و‌گو با مقامات کشورمان دوشنبه شب وارد فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) تهران شد و مورد استقبال بهروز کمالوندي سخنگوي سازمان انرژي اتمي قرار گرفت، پيش از ظهر امروز (سه شنبه) در محل سازمان انرژي اتمي با علي اکبر صالحي رئيس اين سازمان ديدار و گفت و گو کرد.

صالحي و گروسي پس از اين ديدار در جمع خبرنگاران حضور خواهند يافت.

وي قرار است در اين سفر با حسن روحاني رئيس جمهور و محمدجواد ظريف وزير امور خارجه نيز ديدار کند.

کاظم غريب آبادي نماينده دائم ايران در آژانس پيش از اين سفر گفت که سفر گروسي مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي ربطي به مکانيسم ماشه ندارد و خواست آمريکا هم نيست و تصريح کرد: اجازه نخواهيم داد ديگران روابط آژانس و ايران را به ويژه در شرايط حساس فعلي مديريت کنند.

غريب‌آبادي روز (شنبه‌) از سفر رافائل گروسي به تهران خبر داد و گفت که در راستاي تعاملات و همکاري جاري بين ايران و آژانس و در پي دعوت به عمل آمده از سوي جمهوري اسلامي ايران، رافائل گروسي مديرکل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در هفته جاري به تهران سفر خواهد کرد.

وي افزود: ايران يکي از شرکاي اصلي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي است و اميدواريم اين سفر به تقويت همکاري‌هاي متقابل منجر شود.

در همين خصوص محمدجواد ظريف وزير امور خارجه صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران درباره سفر رافائل گروسي مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي گفت: اين سفر هيچ ارتباطي با مکانيسم ماشه ندارد. کار ما با آژانس براساس اصل شفافيت است که جمهوري اسلامي ايران داشته است. جمهوري اسلامي ايران براساس همين اصل شفافيت هميشه آماده همکاري با آژانس بوده است.

وي تصريح کرد: البته اجازه نمي‌دهيم کساني که مخالف اهداف آژانس هستند و هم  با داشتن سلاح هسته اي مخل صلح و امنيت در منطقه ما و جهان هستند يعني رژيم صهيونيستي و آمريکا که تنها استفاده کننده از سلاح هسته اي است بتوانند اهداف آژانس را به مسخره بگيرند و با آن بازي کنند.

وزير خارجه عنوان کرد: گفت‌و‌گوهاي خيلي زيادي در طول ماه‌هاي گذشته با آژانس داشتيم و سفر مديرکل آژانس در ادامه همان گفت‌وگوهاست که براي همکاري ايران و آژانس بسيار مهم است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar