فارس/ وزير خارجه رژيم صهيونيستي با بيان اينکه تل‌آويو از رأي ممتنع کشورهاي اروپايي به قطعنامه تمديد محدوديت تسليحاتي ايران ناراضي است، خواستار اقدام آنها براي مقابله با تهران شد.

«گابي اشکنازي» وزير خارجه رژيم صهيونيستي امروز (سه‌شنبه) با «دومينيک راب» وزير خارجه انگليس ديدار و درباره ايران رايزني کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، اشکنازي در اين ديدار با درخواست از کشورهاي اروپايي براي اقدام جهت مقابله با آنچه که «ستيزه‌جويي ايران» خواند، گفت: «ما از اينکه ديديم دوستانمان، تروئيکاي اروپايي، به تمديد محدوديت تسليحاتي ايران رأي ندادند و مانع تصويب آن شدند، نااميد شديم».

وي با تکرار اتهامات بي‌اساس و نخ‌نما شده عليه جمهوري اسلامي ايران، مدعي شد: «برخي اعضاي شوراي امنيت نه تنها به پيشبرد هدف آن که ارتقاي صلح و امنيت جهان است، کمکي نمي‌کنند بلکه وقتي به ايران مي‌رسد، آنها امنيت جهان را تضعيف مي‌کنند».

اين مقام صهيونيست در ادامه ادعاهاي خود افزود: «تروئيکاي اروپايي بايد درک کند که مخالفت قاطع با ستيزه‌جويي ايران و نگراني براي امنيت منطقه، فقط از طريق بيانيه‌ها شنيده نمي‌شود بلکه بايد در عمل نيز ديده شود».

به نوشته جروزالم‌پست، اشکنازي با ادعاي اينکه واکنش ايران به توافق عادي‌سازي روابط ابوظبي با تل‌آويو فقط با هدف تهديد امارات به حمله بود، گفت: «از نظر ايران، صلح و ثبات چيزهاي بدي هستند».

وي سپس از راب به دليل اقدام دولت انگليس در قرار دادن نام جنبش مقاومت «حزب‌الله» لبنان در ليست گروه‌هاي تروريستي اين کشور تقدير کرده و از او خواست که در شوراي امنيت براي دادن حکم قوي‌تر به نيروهاي صلح‌بان سازمان ملل در مرز لبنان (يونيفيل) از تلاش‌هاي اسرائيل و آمريکا حمايت کند.

وزير خارجه رژيم صهيونيستي از انگليس خواست که اين کشور از دولت لبنان بخواهد تا به نيروهاي يونيفيل اجازه دسترسي به مناطق جنوب لبنان را بدهد.

اشکنازي در موضوع مخالفت انگليس با طرح اشغال سي درصدي کرانه باختري نيز به طور کوتاه و خلاصه ادعا کرد فلسطيني‌ها بايد از سياست ديرينه خود در مخالفت با مذاکره دست بردارند و براي گفت‌وگو درباره طرح آمريکايي موسوم به معامله قرن، به پشت ميز برگردند.

پيش از اين وزراي خارجه انگليس و رژيم صهيونيستي با حضور در نشست خبري مشترک به تکرار اتهامات عليه تهران پرداخته و از آنچه که «تهديدات ايران در منطقه» خواندند، ابراز نگراني کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar