فارس/ جبهه پايداري انقلاب اسلامي در پي درگذشت حجت‌الاسلام روح‌الله حسينيان تاکيد کرد: قاضي عادل سال‌هاي نه چندان دور، در کسوت وکالت مردم نيز دچار لغزش نشد و هيچگاه منافع گروه‌هاي ذي‌نفوذ عرصه سياست را ارجح از منافع ملت ندانست.

در پي درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمين روح الله حسينيان رئيس مرکز اسناد انقلاب اسلامي، جبهه پايداري انقلاب اسلامي پيامي صادر کرد.

متن پيام جبهه پايداري در ذيل آمده است: 

باسمه تعالي
انا لله و انا اليه راجعون

خبر درگذشت مجاهد انقلابي، قاضي عادل و فساد ستيز، کليددار گنجينه تاريخ انقلاب اسلامي، حضرت حجت الاسلام و المسلمين روح‌الله حسينيان، موجبات اندوه خيل کثيري از دوستداران انقلاب را فراهم آورد.

دوران حيات پربار مرحوم حسينيان، منظومه‌اي درخشان از جلوه‌هاي مختلف است که رکن رکين تمامي اين جلوه‌ها، ايستادگي بر مسير حق و پايداري بر مدار حقيقت است.

گستره مجاهدت‌هاي مرحوم حسينيان در سال‌هاي پيش از انقلاب به قدري وسيع و پردامنه بود که شايد کمتر طلبه‌اي را بتوان يافت که در مدرسه حقاني حاضر بوده باشد و مبارزات ايشان عليه رژيم منحوس پهلوي را به خاطر نياورد.

کارنامه مرحوم حسينيان در سالهاي حضور در سمت‌هاي خطير دستگاه قضايي به وضوح نشانگر اين است که اين مرد انقلابي همواره در راه اقامه عدل، مبارزه با دست‌اندازان بر بيت‌المال و مقابله با اخلالگران امنيت مردم ثابت‌قدم بوده و با شجاعت و صلابتي مثال زدني، عدالت را فداي زياده‌خواهي‌ها و انحصارطلبي‌هاي صاحبان زر، زور و تزوير نکرده است و حقيقت را با توجيه مصلحت‌هاي بي‌مبنا، به قربانگاه نکشانيده است.

همچنين مرحوم حسينيان در سالهاي حضور در مجالس هشتم و نهم شوراي اسلامي، با عملکردي بسيار روشن و درخشان اثبات کرد که قاضي عادل سالهاي نه چندان دور، در کسوت وکالت مردم نيز دچار لغزش نشد و  هيچگاه  منافع گروه‌هاي ذي‌نفوذ عرصه سياست را ارجح از منافع ملت ندانست.

در طي بيش از چهل سال گذشته، کم نبودند کساني که سوابقي به يادماندني در دوران مبارزه با حکومت پهلوي از خود به جا گذاشته بودند و همچنين در سالهاي اوليه پس از انقلاب نيز منشا خدمات بسياري بودند؛ لکن در کوران حوادث و ابتلائات دنيا، نتوانستند انديشه و عمل خويش را از گزند انحرافات مصون بدارند و حتي برخي در ميانه راه تصميم گرفتند که با لجاجت هرچه بيشتر، پنجه بر صورت انقلاب بکشند و راه خود را از راه مکتب امام خميني(ره) جدا کنند. اما مرحوم حسينيان در تمام سال‌هاي قبل و پس از انقلاب هميشه در مسيري مستقيم که مبتني بر حقيقت انقلاب اسلامي بود حرکت کرد و هيچ گاه حقيقت را فداي حب و بغض‌هاي شخصي و زودگذر نکرد.

اينکه يک مجاهد انقلابي بتواند در بزنگاه‌هاي دوران حيات خويش، همواره در راه حقيقت پايداري ورزد و با ايستادگي بر چارچوب‌ها و مباني انقلاب اسلامي، دچار خطاي تشخيص نشود، توفيق بزرگي است که حتي نصيب برخي اسامي بزرگ تاريخ انقلاب اسلامي، نشده است.

مرحوم حسينيان سالهاي پاياني عمر پربارشان به مبارزه علمي ـ پژوهشي با تحريف‌کنندگان داخلي و خارجي گذشت و در راه اهداي ميراث تاريخي انقلاب به نسل‌هاي بعدي، مجاهدت نمود و همين پايداري مثال زدني ايشان به ثبت حقايق تاريخي انقلاب در مرکز اسناد انقلاب اسلامي، دشمني‌هاي اهالي تحريف داخلي و خارجي با ايشان را بيش از پيش برانگيخته بود.

مرحوم حسينيان از اعضاي هيات موسس جبهه پايداري انقلاب اسلامي بودند که ساليان متمادي در راستاي اعتلاي فکري و تشکيلاتي جبهه، گام برداشتند ،  هميشه مبلغ پايداري و ايستادگي بر آرمان‌هاي اصيل انقلاب اسلامي بودند و با روشنگري‌هاي مداوم، پاسداشت از حقيقت انقلاب را سرلوحه فعاليت‌هاي خويش در جبهه پايداري قرار داده بودند.

جبهه پايداري فقدان اين عالم وارسته، قاضي عادل، وکيل حاذق، استوانه ايستادگي و انقلابي هميشه در صحنه، حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين روح الله حسينيان را به خانواده محترم ايشان و همچنين همه دوستداران  انقلاب اسلامي تسليت مي‌گويد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar