فارس/ وزير خارجه اسبق آمريکا به نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست‌جمهوري اين کشور گفته نبايد شبي که انتخابات برگزار شده شکست را بپذيرد.

«هيلاري کلينتون»، وزير خارجه اسبق آمريکا به «جو بايدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست‌جمهوري اين کشور توصيه کرده در شب سوم نوامبر، صرفنظر از هر اتفاقي که در انتخابات مي‌افتد شکست را نپذيرد.

هيلاري کلينتون در انتخابات رياست‌جمهوري سال ۲۰۱۶ رقيب «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور فعلي آمريکا بود و نتيجه رأي‌گيري را به او واگذار کرد. کلينتون شب سوم نوامبر ۲۰۱۶ شکست را پذيرفت، اما او گفته با توجه به اينکه امسال رأي‌گيري‌ها به صورت پستي برگزار مي‌شوند مشخص شدن برنده انتخابات احتمالاً زمان بيشتري خواهد گرفت.

هيلاري کلينتون گفت ممکن است نتيجه روز برگزاري انتخابات حاکي از برتري ترامپ با اندکي اختلاف باشد. کلينتون گفت در چنين شرايطي «جو بايدن نبايد تحت هيچ شرايطي شکست را بپذيرد، چون به نظر من اعلام نتايج طول خواهد کشيد.»

در آمريکا  نگراني‌هاي زيادي از احتمال امتناع «دونالد ترامپ» براي کناره‌گيري از قدرت در صورت باخت در انتخابات رياست‌جمهوري ماه نوامبر (آبان‌ماه) مطرح شده است.

چند وقت «جو بايدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست‌جمهوري آمريکا گفته بود چنانچه ترامپ نتيجه انتخابات را نپذيرد، ارتش او را از کاخ سفيد خارج خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar