ايرنا/ سخنگوي وزارت خارجه چين ضمن استقبال و حمايت از توافق آژانس بين المللي انرژي اتمي و جمهوري اسلامي ايران اظهار اميدواري کرد دو طرف با يکديگر همکاري کنند تا اين توافق نامه به طور موثر عملي شود.

به گزارش ايرنا، «جائو لي جيان» سخنگوي وزارت خارجه چين روز پنجشنبه در پکن افزود: واقعيت ها نشان داده است که زورگويي يک طرفه تنها سبب تشديد مقاومت مي شود و تنها گفت و گوي برابر مي تواند اختلافات را برطرف کند اين موضوع در مساله اطمينان از بازرسي اين گونه بوده و همچنان در ديگر مسايل مربوط به مساله هسته ايران نيز اين چنين خواهد بود.

جمهوري اسلامي ايران و آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، در پايان سفر دو روزه «رافائل گروسي» مدير کل آژانس به تهران و انجام مذاکرات با مقامات کشورمان، در بيانيه مشترکي از توافق بر حل و فصل توام با حسن نيت موضوعات مشخص شده از سوي آژانس خبر دادند.

طبق اين بيانيه آژانس هيچ سؤال و درخواستي براي دسترسي به مکان‌هايي فراتر از آنچه که توسط ايران تحت موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقي اظهار شده‌اند، ندارد.

بر اساس اين بيانيه آژانس بين المللي انرژي اتمي و جمهوري اسلامي ايران توافق کردند تا همکاري هاي خود را بيش از پيش تقويت کرده و اعتماد متقابل را به منظور تسهيل اجراي کامل موافقتنامه جامع پادمان و پروتکل الحاقي به آن، که از ١۶ ژانويه ٢٠١۶ ( ۲۶ دي ۱۳۹۴) به صورت موقت توسط ايران در حال اجرا است، ارتقاء بخشند.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي چين در ادامه تصريح کرد: در شرايط کنوني، کشورهاي مربوط بايد پايبند راه درست بوده و قويا از اقتدار و اثربخشي برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شوراي امنيت حفاظت کنند و فعالانه براي پيشبرد روند حل سياسي و ديپلماسي مساله هسته اي ايران تلاش داشته باشند.»

اين مقام چيني در ادامه افزود: چين از همه طرف ها مي خواهد تا در اين راستا نقش سازنده خود را ايفا کنند.
  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar