ميزان/ استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد، طلايه‌دار پرواز عملياتي و آموزشي با بالگرد کبرا به دليل بيماري در بيمارستان سيدالشهدا (ع) اصفهان، دعوت حق را لبيک گفت و به لقاءالله پيوست.

 طبق اعلام روابط عمومي ارتش، استاد خلبان سرهنگ حاج غلامحسن ساعد از خلبانان پيشکسوت هوانيروز ارتش جمهوري اسلامي ايران و حماسه‌ساز خوشنام سال‌هاي دفاع مقدس بود که در عمليات‌هايي همچون مرصاد، نصر، آزادسازي نفت شهر، ميمک، نوسود، پاوه، صالح‌آباد، سردشت و مريوان و همچنين اسکورت ستون نيرو‌هاي خودي در غرب کشور، حضوري موثر داشت.

اين خلبان شجاع همرزم شهيدان چمران، صياد شيرازي و هم‌پرواز شهيدان شيرودي، کشوري و سهيليان از حماسه‌سازان دوران دفاع مقدس بود و در عمليات «بازي دراز» در پادگان سرپل ذهاب همرزم مستقيم شهيد شيرودي و از حماسه‌سازان اين عمليات بود.

وي بعد از سال‌هاي رزم، تجارب و دانش خود را به‌منظور تربيت نسل جديد خلبانان ايراني بکار گرفت و کارنامه‌اي درخشان از خود برجاي گذاشت.

او از سال ۱۳۵۱ پرواز خود با باگرد را آغاز کرد و تا سال ۱۳۹۹ پرواز با اين جنگنده را ادامه داد و رکورد جهاني بيشترين پرواز با بالگرد کبرا را از خود به يادگار گذاشت.
مراسم وداع با پيکر اين استاد خلبان حماسه‌ساز ميهن اسلامي، امروز جمعه هفتم شهريور در مسجد المهدي (عج) شهرک قدس اصفهان برگزار و سپس پيکرش به استان آذربايجان منتقل شد. استاد خلبان غلامحسن ساعد فرزند شهرستان ميان دوآب آذربايجان بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar