ایرنا/ نخست وزیر پاکستان با اشاره به بهبود روابط این کشور با کشورهای جهان از جمله همسایگان، گفت: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با گذشته در سطح بسیار خوبی قرار داد و توسعه بیشتر این مناسبات ضروری است.

«عمران‌خان» در مصاحبه با شبکه خبری «‌ای.آر.وای» پاکستان با اشاره به سیاست خارجی دولت خود طی ۲ سال گذشته افزود: روابط فعلی پاکستان با ایران در مقایسه با گذشته در سطح بسیار خوبی قرار دارد.
وی اظهار داشت: توسعه بیش از پیش روابط پاکستان با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور همسایه اجتناب ناپذیر است.
عمران‌خان با اطمینان از مناسبات پاکستان با سایر کشورهای منطقه از جمله ترکیه و عربستان، گفت: اسلام‌آباد مصمم به نقش آفرینی برای کمک به تنش زدایی میان کشورهای مهم منطقه است.

تمجید از نظام مدیریت شهری در ایران به رغم تحریم ها
نخست وزیر پاکستان با تمجید از مدیریت پیشرفته شهری در ایران به ویژه تهران به رغم تحریم‌ها آن را برای کشور و مستقل‌سازی شورای‌های شهری در پاکستان الگو قرار داد.
وی به ضعف نظام شهری و سوء مدیریت در جمع آوری مالیات و درآمدات پرداخت و در مقابل مدیریت شهری تهران را الگوی مدیریت شهری در پاکستان قرار داد.
عمران‌خان افزود: ایران به رغم تحریم‌ها صدها میلیون‌ها دلار از مدیریت شهری به ویژه در تهران درآمد دارد و هزینه توسعه و پیشرو کردن شهرها را از درآمدات آن تامین می‌کنند.
نخست وزیر پاکستان خطاب به مجری شبکه «A.R.Y» گفت که باید به تهران رفت و این شهر مدرن را از نزدیک دید که چگونه با مدیریت موثر شهری هزینه‌های خود را تامین می‌کند.
وی افزود: باید چنین الگویی را برای رسیدگی به وضعیت کلان شهرهای پاکستان مانند کراچی و لاهور به کار گرفت. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar