فارس/ مشاور معاون رئيس‌جمهور آمريکا گفته مشاور امنيت ملي اسبق کاخ سفيد براي کشاندن آمريکا به جنگ با ايران دروغ گفته است.

«کيث کيلاگ»، ژنرال بازنشسته ارتش آمريکا که در حال حاضر مشاور معاون رئيس‌جمهور آمريکا است گفته «جان بولتون»، مشاور سابق امنيت ملي کاخ سفيد براي وادار کردن «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور آمريکا به راه‌اندازي جنگ عليه ايران به او دروغ گفته است.

کيلاگ که چهارشنبه شب در همايش مجمع ملي جمهوري‌خواهان در حمايت از کانديداتوري ترامپ در انتخابات رياست‌جمهوري صحبت مي‌کرد گفت شاهد بوده که بولتون چطور با دروغ گفتن به ترامپ آمريکا را تا آستانه جنگ با ايران پيش برده است. او سپس ترامپ را بابت «انجام انتخاب‌هاي صحيح هنگام مواجهه با تصميم‌هاي دشوار» ستود.

وي در يک مصاحبه جداگانه با شبکه خبري فاکس‌نيوز که پنجشنبه انجام شد گفت: «بولتون حقيقتاً معمار شکست است.»

کيلاگ اضافه کرد: «او برنامه‌هاي خودش را داشت که براي پيش بردن آنها تلاش مي‌کرد و وقتي که اين کار موثر واقع نمي‌شود سعي مي‌کرد جلوي مباحثات را بگيرد يا به رئيس‌جمهور ايالات متحده دروغ بگويد.»

وي در ادامه به توضيح درباره تلاش بولتون براي کشاندن آمريکا به جنگ با ايران پس از اقدام تهران در ساقط کردن يک پهپاد متجاوز آمريکايي پرداخت. 

مشاور معاون رئيس‌جمهور آمريکا تصريح کرد: «وقتي آن اتفاق افتاد من آنجا بودم و ديدم که او (بولتون) چطور اطلاعات را تحريف کرد و موجب شد همه ما به خاطر از دست دادن يک پهپاد در آستانه آغاز عمليات نظامي در ايران قرار بگيريم. همه ما مي‌دانستيم که اطلاعاتش غلط است و همان اطلاعات غلط را هم تحويل رئيس‌جمهور داد. چند بار ديدم که اين کار را انجام داد.»

وي گفت بولتون به تنهايي مذاکرات براي پايان دادن به جنگ در افغانستان را نابود کرد و آن را به بن‌بست کشاند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar