تسنيم/ امام جمعه موقت تهران  با بيان اينکه انقلاب اسلامي امتداد مکتب عاشورا است، اظهار کرد: ما بايد با تمسک و توسل به مکتب حسيني در پي صلاح و سعادت خويش باشيم.

آيت الله کاظم صديقي امام جمعه موقت تهران در ويژه برنامه راديويي «در ساحت حضور» با تسليت ايام سوگواري امام حسين(ع) و با اشاره به اينکه قيام امام حسين(ع) براي يکايک انبياي الهي به دستور خداوند و به وسيله جبرئيل بيان شده است، گفت: همه پيامبران براي مصائب اباعبدالله(ع) گريسته و به ساحت مقدس ايشان تبرک و تمسک جسته اند.

وي جريان توبه حضرت آدم(ع) به وسيله تمسک به خمسه طيبه به ويژه امام حسين(ع) را مورد توجه قرار داد و با بيان اينکه انقلاب اسلامي امتداد مکتب عاشورا است، اظهار کرد: ما بايد با تمسک و توسل به مکتب حسيني در پي صلاح و سعادت خويش باشيم.

آيت الله صديقي با اشاره به اينکه ما با تأسي به سيره اباعبدالله(ع) از شر آمريکا و کفر و استکبار جهاني که ويروس خطرناک و غده سرطاني عالم بشريت هستند، خاطرنشان کرد: بدون شک با توسل و تمسک به امام حسين(ع) خواهيم توانست بر ويروس منحوس کرونا غلبه پيدا کنيم.

امام جمعه موقت تهران با بيان اينکه کرامت، شرافت و ابديت بشريت با خون امام حسين(ع) بيمه شد، عنوان کرد: اباعبدالله(ع) مکتب، قانون، قاعده و تابلوي جلوه خداوند متعال است.

وي با اشاره به اينکه امام حسين(ع) الگوي همه شهداي دفاع مقدس، مدافع حرم، علمي و هسته اي هستند، بيان کرد: امام خميني(ره) شعار «هيهات من الذله» را به شعور تبديل کرد و همين سبب شد انقلاب اسلامي به ثمر بنشيند و حکومت طاغوتي و مزدور 2500 ساله استکبار جهاني از کشور رخت بربندد.

آيت الله صديقي با بيان اينکه انقلاب اسلامي ثمره قيام خونين عاشورا است، ابراز کرد: امام حسين(ع) با توجه به اينکه حکومت يزيد مردم را از مسير حق منحرف ساخته و آنها را به سوي باطل سوق مي داد و فساد سيستمي جامعه اسلامي را فراگرفته بود، براي احياي سيره نبوي و امر به معروف و نهي از منکر قيام کردند.

امام جمعه موقت تهران در پايان با اشاره به ضرورت توجه عزادارن حسيني به توصيه رهبر معظم انقلاب مبني بر رعايت اصول بهداشتي، گفت: ايشان پيشگام علم گرايي بوده و همواره جامعه را به علم و تمدن دعوت مي کنند؛ رهبر انقلاب در رعايت اصول بهداشتي و پيشگيري از شيوع بيمار کرونا نفر اول جهان هستند

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar