نامه نيوز/ مشاور امنيت ملي کاخ سفيد در اظهاراتي مدعي شد که توافق هسته‌اي، ايران را در مسير دستيابي به سلاح‌هاي هسته‌اي قرار داده است‌.

 رابرت اوبرايان، مشاور امنيت ملي کاخ سفيد روز جمعه در گفت‌وگو با نشريه شوراي آتلانتيک در خصوص چالش‌هاي ايالات متحده در سال‌هاي آتي مدعي شد که " فعاليت‌هاي ستيزه‌جويانه زيادي از سوي ايران" در حال انجام‌ گرفتن است.

وي در بخش ديگراني از سخنان خود مدعي شد که رئيس‌جمهورهاي پيشين آمريکا نيز از متحدان ناتو خواسته بودند تا پول بيشتري را براي حفاظت از خودشان در برابر روسيه، چين و ايران خرج کنند.
اوبرايان در خصوص اقدامات ترامپ در سال‌هاي اخير مدعي شد: رئيس‌جمهور بازدارندگي در مقال ايران را بازگرداند. او از توافق فاجعه‌بار با ايران خارج شد که از نظر من نيز بدترين توافق ديپلماتيکي است که غرب در آن دخيل شده است - يا حداقل از توافق سال ۱۹۳۸ در مونيخ در آن دخيل بوده. اين توافق بدي که ايران را در مسير سلاح‌هاي هسته‌اي قرار داد درست همانطوري که اسرائيلي‌ها ثابت کردند.
وي با اشاره به نزديک شدن زمان پايان مهلت تحريم هاي تسليحاتي ايران ادامه داد: اين مسئله ايران را در مسير دستيابي يه تسليحات متعارف پيشرفته خواهد گذاشت. اين مسئله امسال ذيل برجام اجرايي خواهد شد. ما فشار حداکثري عليه ايران اعمال کرده‌ايم و همين فشار حداکثري صحنه را براي مذاکرات صلح ميان امارات و اسرائيل فراهم کرده است./ايسنا
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar