فارس/ رئيس جمهور در گفتگو با وزير بهداشت با اشاره به اخباري در خصوص دستيابي برخي کشورها به واکسن کرونا دستور داد هر چه سريع‌تر اقدامات لازم براي خريد اين واکسن و انجام مراحل آزمايشي و تشخيصي معمول انجام شود تا در صورت امکان هر چه سريع‌تر اقدامات موثر در اين زمينه در کشور آغاز شود.

حجت الاسلام حسن روحاني رئيس جمهور در گفت‌وگو با وزراي کشور و بهداشت، از رعايت دقيق دستورالعمل‌هاي بهداشتي توسط متوليان هيئات، وعاظ، مداحان و عزاداران اباعبدالله الحسين (ع) در ايام سپري شده از ماه محرم، به ويژه در شب‌هاي تاسوعا و عاشورا، که در گزارش رحماني‌فضلي و نمکي به عنوان روساي کميته‌هاي امنيتي و بهداشتي ستاد ملي مقابله با کرونا انعکاس يافته بود، ابراز خرسندي و قدرداني کرد.

رئيس جمهور، روز يکشنبه در گفتگو با سعيد نمکي، وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي، با اشاره به اخباري در خصوص دستيابي برخي کشورها به واکسن کرونا، دستور داد هر چه سريع‌تر اقدامات لازم براي خريد اين واکسن و انجام مراحل آزمايشي و تشخيصي معمول انجام شود تا در صورت امکان هر چه سريع‌تر اقدامات موثر در اين زمينه در کشور آغاز شود.

وي در ادامه افزود: با توجه گستردگي موج دوم شيوع بيماري کوييد ۱۹، وزارت بهداشت، بايد تمهيدات لازم براي جلوگيري از خستگي و فرسودگي کادر درماني کشور را فراهم کرده و در صورت لزوم نسبت به آموزش سريع‌تر نيروهاي جديد و جايگزيني آنان ، اقدامات لازم را انجام دهد.

روحاني تاکيد کرد که البته مهمترين نکته در اين زمينه آن است که مردم با رعايت دقيق پروتکل‌هاي بهداشتي مانع از ايجاد زحمت مضاعف و در نتيجه خستگي و فرسودگي براي حافظان و مدافعان سلامت کشور شوند که بيش از 6 ماه است در خط مقدم مبارزه با بيماري کرونا ايثارگرانه حضور دارند.

وي رفتار متدينانه و متعهدانه مردم در برگزاري شکوهمند و متفاوت سوگواري‌هايشان، همراه با رعايت دقيق پروتکل‌هاي بهداشتي را برآمده از فرهنگ غني ديني مردم و تعهدشان نسبت به مسائل انساني و نوع‌دوستي توصيف کرد و اظهار داشت: اميدوارم در مردم در تمام مراسم‌ها و آيين‌هاي پيش‌رو در ماه‌هاي محرم و صفر همچنان دستورالعمل‌هاي بهداشتي را به همين شکل دقيق رعايت کنند تا کسي در نتيجه شرکت در آيين‌هاي سوگواري امام حسين (ع) به بيماري کرونا مبتلا نشود.

رئيس جمهور همچنين در واکنش به ابراز نگراني وزراي بهداشت و کشور از موج جديد سفرهاي تابستاني در روزهاي تعطيل اخير گفت: کساني که در تعطيلات اخير به سفر رفته‌اند، نبايد اجازه دهند، عدم رعايت پروتکل‌ها از سوي ايشان، باعث اوج گيري مجدد شيوع کوييد ۱۹ شده و بر زحمات شبانه‌روزي و طاقت‌فرساي کادر درماني در مقابله با موج دوم شيوع کرونا تاثير منفي بگذارد.

روحاني تصريح کرد: کساني که به سفر رفته‌اند بايد با رعايت دقيق دستورالعمل‌هاي بهداشتي، فاصله‌گذاري اجتماعي و پرهيز از حضور در اماکن شلوغ، مانع از وارد شدن آسيب به موفقيتي شوند که در مهار موج دوم بيماري کرونا حاصل شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar