ايرنا/ عضو شوراي مرکزي حزب اعتماد ملي گفت: اصولگرايان نمي‌خواهند رسوايي‌هاي آمريکا در شوراي امنيت را ناشي از توان ديپلماسي کشور معرفي کنند و از کنار آن مي‌گذرند.

محمدرضا خباز افزود: اصولگرايان مي‌گفتند برجام بسيار بد است و بايد از آن خارج شويم. اکنون آمريکا از برجام خارج شده و شما هم مجلس را در دست داريد، چرا از آن خارج نمي‌شويد؟ ناديده گرفتن تلاش‌هاي محمد جواد ظريف مانند انکار خورشيد است. اولين خاصيت برجام اين بود که فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران به رسميت شناخته شد.

خباز ادامه داد: مخالفان برجام، هدفشان برجام نبوده و نيست، آنها مخالف دولت روحاني هستند، چون گزينه‌هاي رييس جمهوري آنها در سال ۹۲ و ۹۶ راي نياورد، هنوز ناراحتند.

عضو شوراي مرکزي حزب اعتماد ملي خاطرنشان کرد: تندروها تلاش کردند دولت را ناکارآمد جلوه دهند و حرف‌هايي مي زدند که از راديوهاي بيگانه مي شنيديم. مثل دو لبه يک قيچي، يک لبه آن دشمن خارجي و لبه ديگر مخالفين داخلي به هم کمک مي‌کنند دولت را ساقط کنند و از بين ببرند.

وي ادامه داد: مي‌گفتند برجام به زيان ايران است و بايد آن را پاره کنيم، آمريکا که از آن خارج شد، سروصدا راه انداختند که چرا آمريکا خارج شده است. بايد از آنها پرسيد اگر برجام توافق بدي بود که بايد از خروج آمريکا خوشحال مي‌شديد و اگر خوب بود چرا از ابتدا مخالف آن بوديد؟

 اين فعال سياسي با بيان اينکه شکست آمريکا در شوراي امنيت سازمان ملل از ثمرات برجام بود، افزود: اعضاي شوراي امنيت با راي منفي يا ممتنع خود اين پيام را به آمريکايي‌ها دادند که در صورتي مي‌توانند از ظرفيت شوراي امنيت و قطعنامه ۲۲۳۱ استفاده کنند که عضو برجام باشند.

اصولگرايان حاضر نيستند رسوايي آمريکا را ناشي از توان ديپلماسي کشور معرفي کنند

وي ادامه داد: اصولگرايان حاضر نيستند اين رسوايي بزرگ آمريکا را ناشي از توان سياست خارجه و تيم وزرات خارجه معرفي کنند و از کنار آن مي گذرند. در طول تاريخ هيچ کشوري موفقيت ديپلماتيک شبيه به اين به دست نياورده است که يک کشور جهان سومي در مقابل ابرقدرت‌ها دور يک ميز بنشيند و امتيازي بگيرد و در آخر رييس‌جمهور آمريکا اعتراف کند ايران سر ما کلاه گذاشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar