ايرنا/ معاون اول رييس جمهوري صبح امروز با حضور در مدرسه دکتر حافظي در منطقه ۱۰ تهران از روند بازگشايي مدارس در سال تحصيلي جديد بازديد کرد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، در اين برنامه که وزير آموزش و پرورش نيز معاون اول رييس جمهوري را همراهي مي‌کرد، اسحاق جهانگيري پس از بازديد از فضاي مدرسه با حضور در کلاس‌هاي درس با دانش آموزان گفتگو  و بر نحوه اجراي پروتکل‌هاي بهداشتي در اين مدرسه نظارت کرد.

وي با حضور در دبستان مرحوم  دکتر حافظي  در منطقه ۱۰شهر تهران با مدير، معلمان و کارکنان آموزشي اين مدرسه ديدار کرد و در جريان روند بازگشايي مدارس در شرايط کرونايي قرار گرفت.

همچنين در اين ديدار، تعدادي از معلمان نکاتي را در خصوص آموزش‌هاي حضوري، نيمه حضوري و مجازي بازگو کردند و پيشنهاداتي را نيز در اين زمينه ارائه دادند.

اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور در بازديد از اين مدرسه با تبريک فرارسيدن بهار تعليم و تربيت اظهار کرد: کرونا باعث شد مدارس 15 روز زودتر از سال‌هاي گذشته بازگشايي شوند.

جهانگيري بابيان اينکه ويروس کرونا سراسر دنيا را فراگرفته و تمام کشورها با آن درگير هستند و هر کشوري با بضاعتي که دارد با آن برخورد مي‌کند، اظهار کرد: اميدواريم با تدابيري که انديشيده شده ، اين بيماري را پشت سر بگذاريم.

معاون اول رئيس‌جمهور با اشاره به مجاهدت‌هايي که کادر درمان کشور در اين دوره از خود نشان دادند، خاطرنشان کرد: انصافاً کادر پزشکي با تمام توان به ميدان آمدند مردم هم خيلي خوب همراهي کردند که نمونه‌اي از اين همراهي‌ها برگزاري آئين ۱۳به در امسال بود که حاکي از فرهنگ بالاي جامعه داشت.

وي ادامه داد: در ايام عزاداري‌هاي ماه محرم و عاشورا که حضور گسترده در آئين‌ها جز فرهنگ ايران و شيعه بود اما امسال مردم همان کاري را انجام دادند که رهبر معظم انقلاب فرمودند لذا اين فرهنگ نهادينه شد که مراسم انجام دهيم اما پروتکل‌هاي بهداشتي را نيز رعايت کنيم.

جهانگيري اظهار کرد: با اعتمادي که جامعه به معلمان دارد مطمئن هستم معلمان مي‌توانند از عهده استمرا آموزش ها در اين ايام به‌خوبي برآيند. امروز جامعه بيشترين اعتماد را به معلمان دارد و به همين واسطه است که جگرگوشه خود را به معلم مي‌سپارد و اعتماد مي‌کند البته اين اعتماد مسئوليت آموزش‌وپرورش را خيلي سنگين مي‌کند لذا علاوه بر وظايف هرساله مسئوليت بهداشت و سلامت دانش آموزان نيز به آن اضافه‌ شده است.

وي ادامه داد: مطمئنم مديران مدارس هم خود را جاي والدين دانش‌آموز قرار مي‌دهند و از فرزندانشان به‌خوبي مراقبت مي‌کنند.

معاون اول رئيس‌جمهور خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش در ايام شيوع ويروس کرونا خيلي قوي کارکرده لذا از تلاش‌هايي که در اين مدت انجام ‌شده، تشکر مي‌کنم.

جهانگيري بابيان اينکه آموزش‌وپرورش براي ارائه آموزش‌ها سه روش را ارائه داد، اظهار کرد: شبکه شاد که مبتني بر آموزش‌هاي مجازي و اينترنت است که خوشبختانه اينترنت آن را نيز رئيس‌جمهور رايگان اعلام کرد

. وي به روش‌هاي دوم و سوم در مورد آموزش‌هاي ايام کرونا اشاره کرد و گفت: مدرسه تلويزيوني و آموزش حضوري دو روش ديگري هستند که خانواده‌ها مخيرند يکي از سه روش را براي فرزندشان انتخاب کنند.

وي ادامه داد: همه دستگاه‌هاي اجرايي مکلفند به آموزش‌وپرورش در اين مسير کمک کنند تا آموزش‌وپرورش دغدغه‌اي در اين زمينه نداشته باشند.

زنگ آغاز سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۳۹۹ روز شنبه ۱۵ شهريور طي مراسمي در مدرسه نوجوانان در خيابان فرجام تهران نواخته شد.

سال تحصيلي جديد به منظور جبران کسري آموزشي سال گذشته در پي همه گيري بيماري کرونا در کشور، دو هفته زودتر نسبت هاي قبل آغاز شد.
به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar