فارس/ رئيس سازمان انرژي اتمي درباره اقدامات اين سازمان بعد از خرابکاري در نطنز گفت: ما در فاز نخست نسبت به تامين تجهيزات و راه‌اندازي مقدماتي براي توليد سانتريفيوژهاي پيشرفته اقدام کرديم و در فاز بعدي قدم بلند مدتي را برخواهيم داشت لذا با توجه به اقدام خرابکارانه و خبيثانه تصميم گرفته شد تا سالن مدرن‌تر، وسيع‌تر و فراگيرتري را احداث کنيم.

به گزارش خانه ملت، علي اکبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي در حاشيه نشست  عصر امروز (سه‌شنبه) کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي، گفت: کميسيون امنيت ملي يکي از کميسيون‌هاي مهم به خصوص در بحث محوري فعاليت‌هاي جمهوري اسلامي ايران است. به ويژه فعاليت‌هايي که تبديل به چالش عمده بين ايران و جهان استکبار شده است.
وي با اشاره به حضور در برخي از جلسات کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي بنا بر دعوت نمايندگان، افزود: ما ضمن حضور در جلسات اين کميسيون، گزارشي درباره پيشرفت کارها در حوزه صنعت هسته‌اي به نمايندگان ارايه مي‌دهيم و در نشست امروز قرار است درباره فعاليت‌هاي هسته‌اي کشورهاي همسايه صحبت گزارش دهيم.
صالحي يادآور شد: کشور امارات متحده عربي اولين رآکتور هسته‌اي را راه‌اندازي کرده و قرار است چهار رآکتور هسته‌اي داشته باشند. عربستان سعودي نيز تصميم جدي براي ورود به اين حوزه گرفته است. در کشور ترکيه هم فعاليت‌هاي بسيار گسترده‌اي در ارتباط با ساخت نيروگاه شروع شده است.
رئيس سازمان انرژي اتمي افزود: کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس يازدهم دنبال رايزني با سازمان انرژي اتمي است تا بُعد امنيتي اين مسئله براي جمهوري اسلامي ايران را بررسي کنيم.
صالحي در ادامه در پاسخ به سوالي درباره خرابکاري اخير در سايت هسته‌اي نطنز، گفت: در جلسات گذشته کميسيون امنيت ملي مجلس درباه حادثه نطنز صحبت شده و تکليف اتفاق رخ داده روشن شده است.  سازمان انرژي اتمي نيز از روزي که اين اتفاق افتاد اقدامات لازم را در دو فاز شروع کرد.
وي ادامه داد: ما در فاز نخست نسبت به تامين تجهيزات و راه‌اندازي مقدماتي براي توليد سانتريفيوژهاي پيشرفته اقدام کرديم و در فاز بعدي قدم بلند مدتي را برخواهيم داشت لذا با توجه به اقدام خرابکارانه و خبيثانه تصميم گرفته شد تا سالن مدرن‌تر، وسيع‌تر و فراگيرتري را از نظر همه ابعاد در نزديکي نطنز براي اين امر احداث کنيم.
رئيس سازمان انرژي اتمي يادآور شد: شوراي عالي امنيت ملي بايد درباره عوامل خرابکاري حادثه سايت هسته‌اي نطنز، نظر دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar