ايسنا/ سفير فرانسه در تهران با مجتبي ذوالنوري، رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي ديدار و پيرامون موضوعات دوجانبه و منطقه‌اي گفتگو کرد.

حجت الاسلام مجتبي ذوالنوري در ديدار با فيليپ تيه بو، سفير فرانسه در تهران با اشاره به سابقه همکاري‌هاي في مابين دو کشور بر ظرفيت‌هاي فراوان موجود ميان ايران و فرانسه در حوزه هاي مختلف و تأثير آن بر تحکيم و تقويت روابط دو کشور تاکيد کرد.
وي با توجه به فراگير شدن ويروس کرونا در جهان بر آثار منفي و مخرب آن در زندگي مردم جهان اشاره کرد و گفت: اميدواريم با همکاري و همفکري کادر درمان دو کشور از اين بحران عبور کنيم.

وي ضمن توجه به مواضع فرانسه در حفظ برجام و عدم حمايت از قطعنامه تسليحاتي آمريکا عليه ايران گفت: غرب بايد به توافقات خود در برجام پايبند باشد و بدعهدي غرب در قبال توافق هسته‌اي و دنباله روي کشورهاي غربي از امريکا در اجراي تحريم‌هاي ظالمانه به هيچ وجه قابل قبول نيست و انتظار جبران آن را داريم.

ذوالنوري در بخش ديگري از سخنانش با محکوم نمودن اقدام نشريه فرانسوي شارلي ابدو در توهين به ساحت مقدس پيامبر گرامي اسلام گفت: اهانت و بي­ احترامي به پيامبر مکرم اسلام و ديگر پيامبران الهي به بهانه وجود آزادي بيان باعث جريحه­ دار شدن احساسات مسلمانان شده و موجب تشديد پيچيدگي تحولات منطقه خواهد شد.

رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در بخش ديگري از اين ديدار با تاکيد بر برقراري ثبات، صلح و امنيت در منطقه گفت: دخالت کشورهاي بيگانه عامل بي ثباتي و تداوم ناامني در منطقه شده است و احترام به تماميت ارضي و عدم مداخله در امور داخلي کشورها مورد تاکيد جمهوري اسلامي ايران مي‌باشد.

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با توجه به نقش موثر همکاري‌هاي پارلماني در توسعه و گسترش روابط دو کشور بر مراودات حوزه‌هاي تخصصي و کميسيون هاي مجالس دو کشور تاکيد نمود.

فيليپ تيه بو، سفير فرانسه در تهران نيز در ابتداي اين ديدار ضمن استقبال از تداوم و توسعه روابط پارلماني ايران و فرانسه، تبادل هيات هاي پارلماني را عامل موثري در جهت گسترش و تقويت همکاري هاي دو کشور در حوزه‌هاي مختلف دانست.

سفير فرانسه در تهران در ادامه بر پايبندي کشورش به توافق هسته اي و حفظ برجام تاکيد کرد و گفت: تداوم گفتگوها و رايزني ميان تمامي طرف هاي برجام مي‌تواند به رفع موانع موجود منجر گردد.

وي افزود: فرانسه با خروج يکجانبه آمريکا از برجام مخالف است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar