ايسنا/ وزير امور خارجه عربستان با طرح ادعاي تکراري عليه کشورمان گفت که اقدامات ايران خطرناکترين تهديد براي کشورهاي عربي است.

به گزارش پايگاه خبري مباشر، فيصل بن فرحان، وزير امور خارجه عربستان امروز چهارشنبه در صدوپنجاه وچهارمين نشست عادي اتحاديه عرب که در سطح وزراي خارجه برگزار شد گفت: از کشورهاي عربي مي خواهيم که به طور جدي در مقابل تمام دخالت هاي خارجي در امور داخلي کشورهاي عربي بايستند و اجازه ندهند که سرزمين هايشان به ميداني براي اجراي پروژه هاي ديگران و گسترش سلطه و نفوذ آن ها تبديل شوند. 

وي تاکيد کرد که جهان عرب در شرايط امنيتي، سياسي، اقتصادي و اجتماعي بسيار حساس و پيچيده اي به سر مي برد و اين مساله نيازمند همکاري هاي مشترک عربي است.
فيصل بن فرحان در ادامه مدعي شد: خطرناک ترين تهديدي که کشورهاي عربي با آن مواجه هستند رفتارهاي ايران است.

وزير امور خارجه سعودي مدعي شد: ايران با تهديد امنيت و ثبات کشورهاي عربي قوانين و معاهدات بين المللي را نقض کرده است و علاوه بر دخالت در امور داخلي کشورهاي عربي از شبه نظاميان مسلح حمايت مي کند. 

وي تاکيد کرد: از جامعه بين المللي مي خواهيم که براي توقف حملات موشکي و پهپادي حوثي هاي يمن که مورد حمايت ايران هستند، تلاش بيشتري انجام دهند.
اين ادعاها در حالي مطرح مي شود که جمهوري اسلامي ايران بارها دست دوستي به سوي کشورهاي عربي به ويژه عربستان دراز کرده است اما دولت سعودي که به وعده‌هاي آمريکا دل خوش کرده است هيچ گاه حاضر به مذاکره جدي براي حل مشکلات و اختلافات منطقه‌اي نبوده است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar