ايرنا/ طبق گزارش رسانه‌ها، نظاميان ايران، روسيه، چين و چندين کشور ديگر در رزمايش ۳۱ شهريور تا ۵ مهرماه «قفقاز ۲۰۲۰» در جنوب فدراسيون روسيه مشارکت مي‌کنند.

با اعلام وزارت دفاع چين نظاميان اين کشور در رزمايش ۳۱ شهريور تا ۵ مهر در جنوب روسيه که قرار است با حضور نظاميان چندين کشور شامل ايران و پاکستان برگزار شود، شرکت مي‌کنند.
بنا بر گزارش خبرگزاري آسوشيدپرس، وزارت دفاع چين اعلام کرد، نظاميان چين در رزمايش مشترک موسوم به «قفقاز ۲۰۲۰» در تاريخ ۲۱ تا ۲۶ سپتامبر (۳۱ شهريور تا ۵ مهر) در جنوب روسيه حضور مي‌يابند.
طبق اعلام اين وزارتخانه، نظاميان چين در رزمايش قفقاز ۲۰۲۰ با خودروهاي زرهي و تسليحات سبک شرکت مي‌کنند و اين تجهيزات را جديدترين هواپيماي ترابري ساخت چين به روسيه منتقل خواهد کرد.
وزارت دفاع چين خبر داد، تمرکز اين رزمايش روي تاکتيک‌هاي دفاعي، محاصره کردن و فرماندهي و کنترل صحنه نبرد خواهد بود.
اين نهاد عالي رتبه نظامي و دفاعي چين افزود، رزمايش قفقاز ۲۰۲۰ در موضوع روابط چين و روسيه در اين برهه که کل جهان در حال مبارزه با همه‌گيري (ويروس کرونا) است، معناي خاصي دارد.
آسوشيتدپرس همچنين گزارش داد، در رزمايش قفقاز ۲۰۲۰ قرار است نظاميان ايران، بلاروس، ارمنستان، پاکستان، ميانمار و برخي ديگر از کشورها هم حضور داشته باشند.
اين رسانه آمريکايي در ادامه گزارش خود به سابقه همکاري‌هاي نظامي، دفاعي و سياسي چين و روسيه اشاره کرد.
در گزارش آمده است: «چين و روسيه از دو دهه قبل و ايجاد "مشارکت استراتژيک جامع"، در حال همکاري نزديک و فزاينده در مسائل نظامي و ديپلماسي بوده‌اند و قسمت اعظم اين همکاري‌ها براي مقابله با نفوذ ايالات متحده بوده است. ارتش‌هايشان به طور مرتب رزمايش‌هاي مشترک برگزار مي‌کنند و اين دو کشور در مسائل مختلف در سازمان ملل از قبيل سوريه و کره شمالي از يکديگر حمايت کرده‌اند».

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar