ايسنا/ رئيس ستاد انتخابات کشور گفت: در مرحله دوم انتخابات مجلس هر نامزدي بيشترين راي را بياورد به عنوان نماينده مجلس انتخاب مي‌شود.

جمال عرف در حاشيه بازديد از ستاد انتخابات کشور با اشاره به برگزاري انتخابات ميان دوره اي مجلس در 10 حوزه انتخابيه اظهار کرد: براساس گزارش‌ها تاکنون هيچ مشکلي وجود نداشته است، البته در ابتداي شروع راي گيري برخي شعب تاخير داشتند که بعد از يکي دو ساعت مشکل حل شد و اکنون همه شعب آنلاين هستند و مراجعه کنندگان راي خود را مي‌دهند.

وي ادامه داد: در اين مرحله اکثريت نسبي مدنظر است يعني هر کدام از نامزدها راي بيشتري داشته باشند به عنوان نماينده انتخاب مي‌شود ، من به مردم توصيه مي‌کنم از حق قانوني خود استفاده کرده و در انتخابات مشارکت کنند.

رئيس ستاد انتخابات با تاکيد بر اين که سلامت مردم براي ما يک اصل اساسي است اظهار کرد: امروز از حوزه کرج بازديد داشتم و بر رعايت پروتکل‌ها تاکيد کردم برخي شعب پروتکل‌هاي بهداشتي را به صورت نسبي رعايت مي‌کردند اما تاکيد شد که بايد رعايت بيشتري انجام شود.

عرف خاطر نشان کرد: در سال 1400 انتخابات مجلس را براي شش حوزه  خواهيم داشت که 5 حوزه ميان دوره‌اي خواهند و  پيشنهاد ما اين است که حوزه ميانه به صورت   مرحله دوم اجرا شود. ادله خود را به شوراي نگهبان ارائه مي‌کنم تا حقوقدانان و فقهاي شواري نگهبان آنها را بررسي کنند تا حقي از کسي ضايع نشود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar